Folders |
2015 Results - Track WarsPublished by
Website:Click here Licensed to Jacob Hespeler Secondary School Track - Site License
HY-TEK's Meet Manager 5/3/2015 09:02 AM
Trackwars 2015 - 5/1/2015
Jacob Hespler Secondary School
Results
Girls 100 Meter Dash Midget
=================================================================================
Name Year School Seed Finals Wind H#
=================================================================================
Finals
1 Bamigbade, Tomi Cameron Heig 12.65 0.9 12
2 Denomme, Mackenzie St David 12.87 0.9 4
3 Riggan, Jaia Cameron Heig 12.95 0.9 14
4 Boug, Tyra Huron Height 12.99 0.8 1
5 Binotto, Monica Ancaster 13.13 0.8 1
6 Janakovic, Zoe Huron Height 13.36 -0.1 2
7 Vezina, Hailey St David 13.40 0.9 4
8 Smith, Eliza Resurrection 13.42 0.6 5
9 Farquharson, Sara Guelph C.V.I 13.58 2.5 13
9 Kennedy, Katelyn Ancaster 13.58 -0.1 2
11 Stephan, Kendall Eastview 13.80 0.8 1
11 Pys, Alicia Monsignor Do 13.80 0.4 17
13 Priest, Morgan Centre Duffe 13.84 0.4 17
14 Tuohy, Alyssa Centre Duffe 13.88 -0.1 18
15 Pearson, Rachel Eastview 13.92 0.5 11
16 Hillier, Chloe Resurrection 13.95 3.0 6
17 Watson, Ahijah Eastwood 14.05 0.5 11
18 Nguyen, Linda Forest Heigh 14.06 0.8 1
19 Wahib, Farah Forest Heigh 14.17 0.6 5
20 Markovinovic, Lillian John F. Ross 14.18 0.4 3
21 Linares, Melissa Resurrection 14.23 +0.0 7
22 O'Hara, Guen Catholic Cen 14.24 0.5 11
23 Hilpert, Avery Kitchener-Wa 14.28 0.9 12
23 Kaluza, Heather Jacob Hespel 14.28 3.0 6
25 Attard, Fillipa St James 14.31 0.8 1
25 Hudson, Sofie St Mary's (K 14.31 -0.5 19
27 Cuabu, Adriana Centre Welli 14.36 0.6 5
28 Abiodun, Nike Waterloo CI 14.38 0.5 11
29 Rhodes, Hannah Catholic Cen 14.45 2.2 9
30 Darroch, Fallon Centre Welli 14.46 0.4 3
31 Foullong, Sara Orangeville 14.47 0.4 17
32 Macpherson, Quinn Cameron Heig 14.48 -0.1 18
33 Tera, Stephanie St David 14.49 0.6 5
34 Morrison, Melissa St Marcellin 14.50 0.9 14
35 King, Hayleigh Our Lady of 14.51 1.8 8
36 Grahovac, Tamara Cameron Heig 14.56 -0.5 19
37 Bell, Kenzie Eastview 14.57 1.8 8
38 Kurtz Favero, Mia Our Lady of 14.58 2.2 9
39 Williams, Arianna Sir J. A. Ma 14.60 3.0 6
40 Jonker, Cassondra Bishop MacDo 14.64 0.4 3
41 Martin, Ruth St James 14.65 0.9 12
42 Hoyte, Zoe Cameron Heig 14.68 0.9 12
42 McIntosh, Alyx Centre Welli 14.68 0.9 4
44 Eimar, Ronette Our Lady of 14.70 0.7 10
45 McDonald, katie Cameron Heig 14.71 2.5 16
45 Tapnio, Angela St James 14.71 0.9 4
47 Mohan, Marilena St David 14.72 3.0 6
48 Edwards, Ciara St Mary's (K 14.73 0.4 3
48 Kaur, Rashmeet Grand River 14.73 -0.1 2
50 Kalmar, Leah Kitchener-Wa 14.74 2.5 13
51 Pahl, Summer St Mary's (K 14.77 0.9 4
52 Fitzgerald, Grace Resurrection 14.81 1.8 8
53 Burnett, Cassidy Norwell 14.82 -0.1 2
54 Elliott, Grace Waterloo CI 14.83 1.5 15
54 Stannard, Jade Westside Sec 14.83 0.7 10
56 Mullins, Andrea Centennial C 14.85 0.9 14
57 Brown, Mariah Catholic Cen 14.87 1.8 8
58 Howells, Kathy Norwell 14.89 0.6 5
59 Chatha, Gurpreet Southwood 14.91 3.0 6
60 Pigott, Emily Paris 14.95 0.4 17
60 Mitchell, Lily Kitchener-Wa 14.95 0.9 14
62 Carreon, Eula Glenview Par 14.96 2.5 16
63 Drew, Hannah Rae Centre Welli 14.97 0.9 4
64 Kane, Elodie Cameron Heig 14.98 -0.1 18
65 Boyd, Grace Monsignor Do 15.02 2.5 16
66 Schirm, Emma Resurrection 15.05 -0.1 2
66 Gilpin, Sarah Jacob Hespel 15.05 +0.0 7
68 Mavi, Navneet Huron Height 15.08 0.6 5
68 Riness, Jamie Waterloo-Oxf 15.08 0.5 11
70 Thompson, Mai-Lien PRDG 15.09 0.9 4
71 Newell, Allie Jacob Hespel 15.12 1.8 8
72 Juwley, Favour Cameron Heig 15.13 1.5 15
72 Tudisco, Brianne Monsignor Do 15.13 2.5 13
74 Moores, Auskubb Cameron Heig 15.14 2.5 16
75 Kaladgi, Safa Cameron Heig 15.19 2.5 13
75 Zikic, Alanna Southwood 15.19 0.6 5
77 BoyNumber, GirlWith ??? 15.21 2.2 9
78 VanSickle, Bella Preston Seco 15.22 0.9 12
78 Kostecki, Natalia Bishop MacDo 15.22 3.0 6
80 Schlueter, Jenna St Mary's (K 15.23 -0.1 18
81 Otong, Didimo Glenview Par 15.31 +0.0 7
81 Roordink, Emily Paris 15.31 2.5 16
83 Gazzola, Jayne St James 15.39 1.8 8
84 Wolowich, Sydney Catholic Cen 15.41 +0.0 7
85 Viscardi, Kayla Eastview 15.43 2.2 9
85 Sobczuk, Sarah St Mary's (K 15.43 0.4 3
85 Gibbons, Carlee Resurrection 15.43 1.8 8
88 Saunders, Adelaide Sir J. A. Ma 15.44 +0.0 7
89 Annab, Christine St James 15.46 0.7 10
90 Glaser-Mcnall, Rebecca Preston Seco 15.47 0.7 10
91 Pham, Sandra Galt Cvi 15.49 +0.0 7
92 Demers, Kellie Eastwood 15.50 2.2 9
93 Baxter, Julia Elmira 15.51 +0.0 7
94 Carney, Rachel Waterloo CI 15.52 0.9 12
95 Morrison, Emily Waterloo-Oxf 15.53 0.5 11
95 Martinez, Alina PRDG 15.53 0.9 4
97 Smith, Tea Centennial C 15.55 0.9 12
97 Dufton, Megan Galt Cvi 15.55 3.0 6
99 Clark, Alexa Paris 15.56 2.5 16
99 MacDonald, Jessie Waterloo-Oxf 15.56 0.7 10
99 Anastasio, Megan St James 15.56 2.2 9
102 Simpson, Mackenzie Norwell 15.60 0.4 3
103 Khougrasvongsay, Chaloto Cameron Heig 15.63 0.4 17
104 Ghomeshi, Nina St James 15.66 0.5 11
105 Milton, Lauren Centennial C 15.68 -0.1 18
106 Thomas, Tiana St Benedict 15.71 0.8 1
107 Cutura, Lucia St Mary's (K 15.74 0.4 3
108 Tan, Candance St Marcellin 15.75 0.9 14
109 Schmalz, Kambel Preston Seco 15.78 2.2 9
110 Wolfram, Emma St James 15.79 -0.1 2
111 Noordam, Natalie Cameron Heig 15.81 2.5 13
112 Sampson, Farryn Forest Heigh 15.82 -0.1 2
113 BoyNumber2, GirlWith ??? 15.86 1.8 8
114 Silva, Nicole St Marcellin 15.87 1.5 15
115 Mohr, Hailey Waterloo-Oxf 15.88 0.9 14
116 Mountrywong, Isabella Cameron Heig 15.92 0.9 14
117 Labuda, Alice Centennial C 15.96 -0.1 18
118 Proctor, Cecilie Centre Welli 15.98 -0.1 2
118 Tofflemire, Jenna Centre Welli 15.98 0.4 3
120 Kehl, Alina Cameron Heig 16.08 -0.1 18
121 Bowers, Isabel Centennial C 16.11 0.4 17
122 Hepditch, Brooke Waterloo-Oxf 16.21 0.7 10
123 Campbell, Shaelyn Eastwood 16.24 0.7 10
124 Tail, Daniella Galt Cvi 16.26 0.4 17
125 Scheuring, Megan Cameron Heig 16.30 1.5 15
126 Sembakutti, Prarthana Waterloo CI 16.35 2.5 16
127 O'Neill, Cassy Centre Duffe 16.40 0.8 1
128 Dragusin, Rebecca Cameron Heig 16.42 0.9 14
129 Popovic, Lela Galt Cvi 16.44 0.4 17
130 Zaffar, Kashmala Waterloo CI 16.47 1.5 15
130 LeBrun, Mackenzie Resurrection 16.47 +0.0 7
132 Malagi, Meghana Cameron Heig 16.56 1.5 15
133 Mangat, Parmpreet Waterloo CI 16.65 2.5 16
134 Matzek, Tobi Cameron Heig 16.71 0.9 12
135 Day, Kara Cameron Heig 16.84 2.5 13
135 Tao, Rebecca Cameron Heig 16.84 1.5 15
137 Simms, Casey Preston Seco 16.93 0.5 11
138 Marinow, Jessica Galt Cvi 17.06 -0.1 18
139 Rife, Danielle Notre Dame ( 17.51 -0.5 19
139 Bates, Sarah Forest Heigh 17.51 3.0 6
141 Censer, Kristy Jacob Hespel 17.65 0.7 10
142 Scarlatto, Yolanda St James 17.75 0.6 5
143 Whetstone, Savannah St James 17.80 2.5 13
144 Kik, Gabriella PRDG 18.01 0.8 1
145 Abdurafikova, Ruhiya Waterloo CI 18.52 2.2 9
146 Martens, Michelle Kitchener-Wa 19.21 1.5 15
Girls 300 Meter Dash Midget
============================================================================
Name Year School Seed Finals H#
============================================================================
1 Morgan, Mackenzie Kitchener-Wa 44.37 6
2 Smith, Eliza Resurrection 44.75 3
3 Pollock, Alison Kitchener-Wa 45.33 3
4 Gibson, Maggie Eastwood 46.38 4
5 Frey, Lauren Huron Height 46.88 5
6 Chung, Cailyn Guelph C.V.I 47.09 3
7 Holzscherer, Erin Waterloo CI 47.37 4
8 Polley, Hannah Guelph C.V.I 47.47 1
9 McIntosh, Alyx Centre Welli 47.82 2
10 Katerberg, Anna Centre Welli 48.40 3
11 McManus, Tayrn Our Lady of 48.56 4 48.555
12 Pahl, Summer St Mary's (K 48.56 6 48.560
13 O'Hara, Guen Catholic Cen 48.57 2
14 Darroch, Fallon Centre Welli 48.78 2
15 Tapnio, Angela St James 48.95 2
16 Kerfoot, Maya St Marcellin 49.43 2
17 Burnett, Cassidy Norwell 49.56 1
18 Virr, Michaela Paris 49.63 1
19 Contrell, Renee St James 50.02 5
20 Attard, Fillipa St James 50.04 1
21 Lewin, Rachel Preston Seco 50.54 6
22 Rodrigues, Tianna St Marcellin 50.90 2
23 Rhodes, Hannah Catholic Cen 50.95 4
24 McDonald, katie Cameron Heig 51.17 6
25 Schlueter, Jenna St Mary's (K 51.68 1
26 Wolfram, Emma St James 51.89 1
27 Mavi, Navneet Huron Height 51.97 4
28 Ward, Jamie Westside Sec 52.09 1
29 Kane, Elodie Cameron Heig 52.25 4
30 Peberdy, Laura Guelph C.V.I 52.39 3
31 Brown, Mariah Catholic Cen 52.44 5
32 Marostega, Morgan Huron Height 52.66 6
33 Proctor, Cecilie Centre Welli 52.75 1
34 Tabassi, Rose Guelph C.V.I 53.67 6
35 Martin, Torrie Kitchener-Wa 54.15 5
36 Drew, Hannah Rae Centre Welli 54.16 3
37 Flaherty, Katherine Catholic Cen 54.49 2
38 Tofflemire, Jenna Centre Welli 55.26 2
39 Scheuring, Megan Cameron Heig 55.59 3
40 Campbell, Shaelyn Eastwood 55.84 5
41 Tao, Rebecca Cameron Heig 57.57 5
42 Yousefi, Shawnia Huron Height 57.92 3
43 Censer, Kristy Jacob Hespel 58.41 4
44 Dragusin, Rebecca Cameron Heig 58.64 4
45 Abdurafikova, Ruhiya Waterloo CI 1:04.43 5
46 Rahman, Fatima Guelph C.V.I 1:08.54 5
Girls 1500 Meter Run Midget
=========================================================================
Name Year School Seed Finals
=========================================================================
1 Morgan, Mackenzie Kitchener-Wa 5:11.64
2 Frey, Lauren Huron Height 5:13.61
3 Huras, Emily Waterloo-Oxf 5:16.27
4 Harnack, Hope St Benedict 5:23.35
5 Koski, Megan Eastview 5:27.24
6 Virr, Michaela Paris 5:34.43
7 Costello, Fiona Our Lady of 5:35.55
8 Verwey, Micah Elmira 5:41.04
9 Creighton, Sydney Our Lady of 5:46.17
10 Hesselink, Madi Norwell 5:48.60
11 Wells, Kaitlyn Grand River 5:51.18
12 Caitlin, Sostar Westside Sec 5:52.75
13 Rudolp, Georgia Erin Distric 5:57.34
14 Butts, Catherine St James 5:58.22
15 Zettler, Lia St Mary's (K 5:59.04
16 Seston, Emma Centre Duffe 5:59.15
17 Glaab, Grace St James 6:02.44
18 Day, Kara Cameron Heig 6:09.30
19 Graves, Carmen PRDG 6:12.14
20 Haughey, Meghan Bishop MacDo 6:30.08
21 Kik, Gabriella PRDG 6:37.37
22 Halis, Alannah Centre Duffe 6:40.81
23 VanHeuven, Molly Jacob Hespel 6:45.17
24 Tao, Rebecca Cameron Heig 6:49.65
Girls 80 Meter Hurdles Midget
=================================================================================
Name Year School Seed Finals Wind H#
=================================================================================
1 Stephan, Kendall Eastview 12.81 +0.0 1 12.802
2 Boug, Tyra Huron Height 12.81 +0.0 1 12.804
3 Abiodun, Nike Waterloo CI 13.58 0.6 3
4 Chuong, Jerika Sir J. A. Ma 14.10 +0.0 1
5 Baker, Marleigh Grand River 14.51 0.1 2
6 Sherwood, Dana Jacob Hespel 14.54 +0.0 1
7 Brown, Callyana St Mary's (K 14.85 0.1 2
8 Sherman, Madi Sir J. A. Ma 14.96 0.6 3
9 Hoyte, Zoe Cameron Heig 15.04 +0.0 1
10 Janakovic, Zoe Huron Height 15.14 0.6 3
11 Milton, Lauren Centennial C 16.03 0.1 2
12 Starratt, Emma Centre Welli 16.45 -0.3 5
13 Hehn, Bailey St Mary's (K 16.47 +0.0 1
14 Morrison, Emily Waterloo-Oxf 16.65 0.6 3
15 Dufton, Megan Galt Cvi 16.97 0.6 3
16 Anonthysene, Brittany Waterloo CI 17.08 0.1 2
17 Garach, Marisa Waterloo CI 17.10 0.1 2
18 Thompson, Mai-Lien PRDG 17.15 0.3 4
19 Moores, Auskubb Cameron Heig 17.25 0.3 4
20 Williams, Arianna Sir J. A. Ma 17.26 0.1 2
21 Drew, Hannah Rae Centre Welli 17.27 -0.3 5
22 Labuda, Alice Centennial C 17.28 0.3 4 17.279
22 Manuel, Mylene Our Lady of 17.28 0.3 4 17.279
24 Clark, Alexa Paris 17.57 0.6 3
25 Mountrywong, Isabella Cameron Heig 17.60 -0.3 5
26 Marostega, Morgan Huron Height 17.63 +0.0 1
27 Scheuring, Megan Cameron Heig 17.76 0.3 4
28 Dhesi, Diljo Cameron Heig 17.89 0.3 4
29 Bektic, Emina Guelph C.V.I 17.93 0.3 4
30 VanHeuven, Molly Jacob Hespel 18.00 0.1 2
31 Chen, Tori Waterloo CI 18.06 0.1 2
32 Howey, Emma Cameron Heig 18.09 -0.3 5
33 Carreon, Eula Glenview Par 18.24 -0.3 5
34 Kaladgi, Safa Cameron Heig 18.33 0.3 4
35 Boyle, Tracy Waterloo CI 18.93 +0.0 1
36 Roordink, Emily Paris 19.75 0.6 3
37 Homerston, Paige Glenview Par 21.13 -0.3 5
-- Flaherty, Katherine Catholic Cen DNF 0.6 3
Girls 4x100 Meter Relay Midget
============================================================================
School Seed Finals H#
============================================================================
1 Guelph C.V.I. 'A' 55.05 1
2 Resurrection 'A' 55.71 3
3 Sir J. A. MacDonald 'A' 55.74 2
4 St David 'A' 56.07 1
5 Jacob Hespeler 'A' 56.43 1
6 Centre Wellington 'A' 56.88 3
7 Our Lady of Lourdes 'B' 57.02 4
8 Catholic Central (London) 'A' 57.17 3
9 Eastview 'A' 57.24 1
10 St James 'A' 57.33 1
11 Huron Heights (Kitchener) 'A' 58.31 3
12 Orangeville 'A' 58.70 4
13 Southwood 'A' 59.09 2
14 Cameron Heights 'B' 59.19 2
15 Kitchener-Waterloo 'A' 59.25 2
16 Bishop MacDonnell 'A' 59.42 2
17 Centre Dufferin 'A' 59.81 3
18 Cameron Heights 'C' 1:00.10 4
19 Waterloo-Oxford 'A' 1:00.21 1
20 St Mary's (Kitchener) 'A' 1:00.49 1
21 St James 'B' 1:00.57 2 1:00.565
22 Paris 'A' 1:00.57 3 1:00.568
23 Cameron Heights 'A' 1:01.21 1
24 Galt Cvi 'A' 1:03.02 4
25 Pere-Rene-de-Galinee 'A' 1:03.24 2
26 Our Lady of Lourdes 'A' 1:03.66 3
27 Preston Secondary 'A' 1:03.74 2
28 Guelph C.V.I. 'B' 1:04.27 4
29 St Mary's (Kitchener) 'B' 1:04.59 4
30 St James 'C' 1:07.63 4
-- Cameron Heights 'D' DQ 4
-- Glenview Park SS 'A' DQ 3
Girls 4x800 Meter Relay Midget
=========================================================================
School Seed Finals
=========================================================================
1 Our Lady of Lourdes 'A' 11:01.64
2 Resurrection 'A' 11:01.82
3 St James 'A' 12:18.36
-- Guelph C.V.I. 'A' DNF
Girls High Jump Midget
=========================================================================
Name Year School Seed Finals
=========================================================================
1 Low, Jordan Grand River 1.43m
2 Leatherland, Shaunessy Eastwood 1.40m
3 Bukowski, Alex St Benedict 1.35m
3 Kolarova, Eva Jacob Hespel 1.35m
5 Johnson, Chloe St Benedict 1.30m
5 Bektic, Emina Guelph C.V.I 1.30m
5 Grahovac, Tamara Cameron Heig 1.30m
8 Gibson, Maggie Eastwood 1.25m
8 Tuohy, Alyssa Centre Duffe 1.25m
8 Marinow, Jessica Galt Cvi 1.25m
8 Hiddema, Josie Woodland Chr 1.25m
8 Rodrigues, Tianna St Marcellin 1.25m
8 Kehl, Alina Cameron Heig 1.25m
8 Wright, Taylor Sir J. A. Ma 1.25m
8 Coates-Gross, Jamie St Marcellin 1.25m
8 Rife, Danielle Notre Dame ( 1.25m
8 Priest, Morgan Centre Duffe 1.25m
8 Fletcher, Kennedi Paris 1.25m
19 Westendorp, Emily Centre Welli 1.20m
19 Starratt, Emma Centre Welli 1.20m
19 Margan, Afraa Resurrection 1.20m
19 Sharpe, Bethany Paris 1.20m
19 Martin, Ruth St James 1.20m
19 Contrell, Renee St James 1.20m
-- O'Neill, Cassy Centre Duffe NH
-- Thompson, Mai-Lien PRDG NH
-- Katerberg, Anna Centre Welli NH
-- Sen, Dilara PRDG NH
-- Nelson, Hannah Resurrection NH
-- Kane, Elodie Cameron Heig FAIL
Girls Pole Vault Midget
=========================================================================
Name Year School Seed Finals
=========================================================================
1 Ward, Cree Cameron Heig 2.00m
2 Low, Jordan Grand River 1.85m
3 Macpherson, Quinn Cameron Heig 1.70m
4 Wright, Taylor Sir J. A. Ma 1.55m
Girls Long Jump Midget
==============================================================================
Name Year School Seed Finals Wind
==============================================================================
1 Watson, Ahijah Eastwood 4.60m NWI
2 Farquharson, Sara Guelph C.V.I 4.50m NWI
3 Bamigbade, Tomi Cameron Heig 4.42m NWI
4 Sokolowski, Maya St David 4.36m NWI
5 Hillier, Chloe Resurrection 4.24m NWI
6 Hoyte, Zoe Cameron Heig 4.23m NWI
7 Pearson, Rachel Eastview 4.18m NWI
8 King, Hayleigh Our Lady of 4.07m NWI
9 Juwley, Favour Cameron Heig 3.98m NWI
10 Ratiu, Denisa Huron Height 3.97m NWI
11 O'Hara, Guen Catholic Cen 3.94m NWI
12 Carreon, Eula Glenview Par 3.90m NWI
13 Sharpe, Bethany Paris 3.78m NWI
14 Baxter, Julia Elmira 3.73m NWI
14 Montes, Graciela St David 3.73m NWI
16 Kolarova, Eva Jacob Hespel 3.72m NWI
16 Peters, Sara St David 3.72m NWI
18 Riness, Jamie Waterloo-Oxf 3.70m NWI
19 Saunders, Adelaide Sir J. A. Ma 3.68m NWI
20 Starratt, Emma Centre Welli 3.67m NWI
21 Calhoun, Alyana Resurrection 3.65m NWI
21 BoyNumber2, GirlWith ??? 3.65m NWI
23 Schirm, Emma Resurrection 3.59m NWI
24 Schlueter, Jenna St Mary's (K 3.58m NWI
25 Edwards, Ciara St Mary's (K 3.50m NWI
26 Kaur, Rashmeet Grand River 3.49m NWI
27 Westendorp, Emily Centre Welli 3.48m NWI
28 MacDonald, Jessie Waterloo-Oxf 3.45m NWI
29 Tucker, Madeline Bluevale Col 3.44m NWI
29 Hoang, Cindy Our Lady of 3.44m NWI
31 Silva, Nicole St Marcellin 3.42m NWI
32 Chen, Tori Waterloo CI 3.40m NWI
33 Margan, Afraa Resurrection 3.39m NWI
34 Schmidt, Alex Southwood 3.34m NWI
35 Botbyl, Lauryn Woodland Chr 3.27m NWI
35 Tail, Daniella Galt Cvi 3.27m NWI
37 Dufton, Megan Galt Cvi 3.26m NWI
38 Wolowich, Sydney Catholic Cen 3.24m NWI
38 Schmalz, Kambel Preston Seco 3.24m NWI
40 Kehl, Alina Cameron Heig 3.20m NWI
41 Nelson, Hannah Resurrection 3.17m NWI
42 Panse, Rashmi St Marcellin 3.03m NWI
43 Lehotsky, Kirsten Kitchener-Wa 3.02m NWI
43 Hiddema, Josie Woodland Chr 3.02m NWI
45 VanHeuven, Molly Jacob Hespel 2.96m NWI
45 Rhodes, Hannah Catholic Cen 2.96m NWI
47 Gibbons, Carlee Resurrection 2.94m NWI
47 O'Neill, Cassy Centre Duffe 2.94m NWI
49 Powers, Emily St Mary's (K 2.89m NWI
50 Brown, Mariah Catholic Cen 2.63m NWI
51 Pham, Sandra Galt Cvi 2.62m NWI
52 Demers, Kellie Eastwood 2.27m NWI
53 Kurtz Favero, Mia Our Lady of 2.22m NWI
54 Varga, Gillian Our Lady of 2.20m NWI
-- Hudson, Sofie St Mary's (K FOUL
-- Annab, Christine St James FOUL
-- Faires, Alyssa Our Lady of FOUL
-- Tao, Rebecca Cameron Heig FOUL
-- Ward, Cree Cameron Heig FOUL
-- Scicluna, Taneisha Jada Our Lady of FOUL
-- Otong, Didimo Glenview Par FOUL
-- LeBrun, Mackenzie Resurrection FOUL
-- Dragusin, Rebecca Cameron Heig FOUL
-- Chatha, Gurpreet Southwood FOUL
-- Bukowski, Alex St Benedict FOUL
-- Garach, Marisa Waterloo CI FOUL
-- Boyle, Tracy Waterloo CI FOUL
-- Johnson, Chloe St Benedict FOUL
-- Viscardi, Kayla Eastview FOUL
-- Tan, Candance St Marcellin FOUL
Girls Triple Jump Midget
==============================================================================
Name Year School Seed Finals Wind
==============================================================================
1 Grahovac, Tamara Cameron Heig 10.44m NWI
2 Sokolowski, Maya St David 9.99m NWI
3 Martin, Ruth St James 9.34m NWI
4 Macpherson, Quinn Cameron Heig 9.10m NWI
5 Ratiu, Denisa Huron Height 9.04m NWI
6 McDonald, katie Cameron Heig 8.96m NWI
6 Mayer, Nat Elmira 8.96m NWI
8 Bell, Kenzie Eastview 8.89m NWI
9 Westendorp, Emily Centre Welli 8.78m NWI
10 Wahib, Farah Forest Heigh 8.70m NWI
11 Peters, Sara St David 8.63m NWI
11 Morrison, Melissa St Marcellin 8.63m NWI
13 Tucker, Madeline Bluevale Col 8.52m NWI
14 Smith, Eliza Resurrection 8.45m NWI
15 Ward, Cree Cameron Heig 8.44m NWI
16 Bukowski, Alex St Benedict 8.41m NWI
17 Saunders, Adelaide Sir J. A. Ma 8.26m NWI
18 Giles, Jessica Westside Sec 8.24m NWI
19 Wells, Kaitlyn Grand River 7.90m NWI
19 Kane, Elodie Cameron Heig 7.90m NWI
21 Glaser-Mcnall, Rebecca Preston Seco 7.75m NWI
22 Anonthysene, Brittany Waterloo CI 7.31m NWI
23 Panse, Rashmi St Marcellin 7.25m NWI
-- Manuel, Mylene Our Lady of ND NWI
-- Watson, Ahijah Eastwood ND NWI
-- Hiddema, Josie Woodland Chr ND NWI
-- Kaladgi, Safa Cameron Heig ND NWI
Girls Shot Put Midget
=========================================================================
Name Year School Seed Finals
=========================================================================
1 Agyeipah, Nana-Afia St Benedict 9.54m
2 Kroeker, Mackenzie Erin Distric 9.08m
3 Scarlatto, Yolanda St James 8.90m
4 Redwood, Madison Eastview 8.85m
5 Zervos, Mariah Cameron Heig 8.80m
6 Newell, Allie Jacob Hespel 8.59m
7 Kollias, Jade Wellington H 8.24m
8 Vance, Kathryn Eastview 8.23m
9 Kivell, Katelyn Glenview Par 8.10m
10 Simons, Danielle St David 7.84m
11 Dufton, Megan Galt Cvi 7.70m
12 Khougrasvongsay, Chaloto Cameron Heig 7.67m
13 BoyNumber2, GirlWith ??? 7.66m
14 Colanardi, Victoria Our Lady of 7.54m
15 Schlueter, Jenna St Mary's (K 7.45m
16 Wood, Dania Wellington H 7.43m
17 Izaguirre, Monica St James 7.34m
18 Braga, Havana St Benedict 7.25m
19 Rife, Danielle Notre Dame ( 7.07m
20 Schnarr, Camrynn Sir J. A. Ma 6.95m
21 Dhesi, Diljo Cameron Heig 6.75m
22 O'Neill, Cassy Centre Duffe 6.69m
23 Matzek, Tobi Cameron Heig 6.61m
24 Imam, Danya St Marcellin 6.35m
25 Ahmed, Alyssa Galt Cvi 5.06m
26 Abdu, Tala St Marcellin 4.86m
27 Robertson, Nicole Ancaster 4.66m
-- Bektic, Emina Guelph C.V.I FOUL
-- Hudson, Sofie St Mary's (K FOUL
Girls Discus Throw Midget
=========================================================================
Name Year School Seed Finals
=========================================================================
1 Cuabu, Adriana Centre Welli 21.25m
2 Scarlatto, Yolanda St James 20.82m
3 Agyeipah, Nana-Afia St Benedict 20.66m
4 Coates-Gross, Jamie St Marcellin 20.48m
5 Rife, Danielle Notre Dame ( 20.46m
6 Redwood, Madison Eastview 20.42m
7 Peters, Sara St David 19.53m
8 Vance, Kathryn Eastview 18.81m
9 Wozencroft, Victoria Erin Distric 18.72m
10 Mayer, Nat Elmira 18.34m
11 Collings, Mackenzie Erin Distric 17.49m
12 Simons, Danielle St David 17.29m
13 Braga, Havana St Benedict 15.58m
14 VanSickle, Bella Preston Seco 15.00m
15 Zervos, Mariah Cameron Heig 13.89m
16 Real, Brianna Cameron Heig 13.10m
17 Baxter, Julia Elmira 12.94m
18 Botbyl, Lauryn Woodland Chr 12.77m
19 Izaguirre, Monica St James 12.67m
20 Ahmed, Alyssa Galt Cvi 12.58m
21 Gross, Jamie Cameron Heig 12.13m
22 Spies, Abbey Our Lady of 11.98m
23 Khougrasvongsay, Chaloto Cameron Heig 11.53m
24 BoyNumber2, GirlWith ??? 11.23m
25 Colanardi, Victoria Our Lady of 11.21m
26 Faires, Alyssa Our Lady of 9.45m
27 Hoover, Corinne Elmira 8.11m
Girls Javelin Throw Midget
=========================================================================
Name Year School Seed Finals
=========================================================================
1 Rife, Danielle Notre Dame ( 24.03m
2 Starratt, Emma Centre Welli 23.53m
3 Bell, Kenzie Eastview 21.16m
4 Sherman, Madi Sir J. A. Ma 20.01m
5 Colanardi, Victoria Our Lady of 19.82m
6 Kivell, Katelyn Glenview Par 19.55m
7 Mayer, Nat Elmira 19.23m
8 Redwood, Madison Eastview 18.40m
9 Wozencroft, Victoria Erin Distric 18.13m
10 Schnarr, Camrynn Sir J. A. Ma 17.92m
11 Spies, Abbey Our Lady of 17.79m
12 Sen, Dilara PRDG 17.78m
13 Simons, Danielle St David 17.23m
14 Wright, Taylor Sir J. A. Ma 17.08m
15 Manuel, Mylene Our Lady of 16.83m
16 Segerene, Jaime Catholic Cen 16.72m
17 Wood, Dania Wellington H 16.70m
18 Cuabu, Adriana Centre Welli 16.39m
19 Real, Brianna Cameron Heig 16.03m
20 Darroch, Fallon Centre Welli 15.22m
21 Collings, Mackenzie Erin Distric 15.03m
22 Vance, Kathryn Eastview 14.35m
23 Zervos, Mariah Cameron Heig 14.12m
23 Letran, Ashley Bishop MacDo 14.12m
25 Varga, Gillian Our Lady of 12.95m
26 Hoyte, Zoe Cameron Heig 12.49m
27 Bin-Edward, Buse Resurrection 11.13m
28 Butts, Catherine St James 11.07m
29 Hoang, Cindy Our Lady of 10.73m
30 Botbyl, Lauryn Woodland Chr 10.69m
31 Faires, Alyssa Our Lady of 10.06m
32 Ahmed, Alyssa Galt Cvi 9.58m
33 Dufton, Megan Galt Cvi 9.49m
34 Scicluna, Taneisha Jada Our Lady of 8.86m
35 Abdu, Tala St Marcellin 7.95m
36 O'Neill, Cassy Centre Duffe 7.25m
-- Gross, Jamie Cameron Heig ND
-- Khougrasvongsay, Chaloto Cameron Heig FOUL
-- Brown, Kaitlyn St James FOUL
-- Hoover, Corinne Elmira FOUL
-- Imam, Danya St Marcellin FOUL
Girls 100 Meter Dash Junior
=================================================================================
Name Year School Seed Finals Wind H#
=================================================================================
1 Best, Ashlan Centennial C 12.59 0.6 6
2 Campbell, Savannah Elmira 13.13 2.2 3
3 Beaumont, Hannah Erin Distric 13.19 0.8 9
4 Hodgson, Sarah Jacob Hespel 13.21 2.2 3
5 Smith, Maddy Resurrection 13.24 2.4 13
6 Waters, Jordyn St David 13.26 -2.1 1
7 Ens, Kayla Sir J. A. Ma 13.36 -2.1 1
8 Hotson, Esmee Centre Welli 13.43 0.3 8
9 Hesselink, Renee Woodland Chr 13.47 0.3 8
10 Carmichael, Mikayla Cameron Heig 13.56 1.0 4
11 Briel, Angela Catholic Cen 13.57 NWI 11
11 Lloyd, Angel Grand River 13.57 2.2 3
13 Countryman, Emma Catholic Cen 13.64 NWI 11
14 Faria, Jessica Eastview 13.71 1.4 10
14 Dietrich, Sammy Resurrection 13.71 1.4 10
16 Mundh, Maliha Sir J. A. Ma 13.74 2.2 3
17 Aye, Nicki Waterloo CI 13.76 NWI 11
18 Sarkisian, Savana Paris 13.80 0.3 8
19 Kampstra, Taylor Centennial C 13.88 0.2 2
20 Campbell, Elena John F. Ross 13.93 1.0 4
21 Crovetto, Julia Sir J. A. Ma 13.94 -2.1 1
21 Mitchell, Madison Cameron Heig 13.94 NWI 11
23 Motz, Hillary Resurrection 13.96 2.4 13
24 Sullivan, Christina Resurrection 13.97 1.4 10
25 Bernard, Kezia Eastwood 14.01 0.2 2
26 Hambly, Meagan Forest Heigh 14.05 0.6 14
27 Machaffie, Alana Waterloo CI 14.07 1.4 10
28 Rothenburg, Patricia Eastview 14.09 0.8 9
29 Weber, Laura Cameron Heig 14.12 1.0 4
30 DeWeerd, Jasmine Woodland Chr 14.14 0.3 8
31 Olofernus, Trisha St Marcellin 14.16 0.3 8
32 Phuong, Martina St Marcellin 14.19 1.4 10
33 Thompson, Hilary John F. Ross 14.22 -2.1 1
33 Taylor, Kaitlyn Elmira 14.22 0.4 5
35 Walker, Georgia Glenview Par 14.25 0.8 9
36 Neeb, Lisa St Benedict 14.26 -2.1 1
37 Collins, Abby Eastview 14.32 0.2 2
38 Pettit, Jaime Eastview 14.38 1.1 7
39 Roth, Kennedi Waterloo-Oxf 14.40 0.6 6
40 Gatto, Katherine Our Lady of 14.41 0.8 9
41 Schwarz, Saxon St John's Ki 14.42 1.0 4
42 Olofernus, Hazel St Marcellin 14.43 0.8 9
43 Vezsenyi, Hana Resurrection 14.47 0.8 12
44 Dramnitzke, Shayna Cameron Heig 14.49 1.4 10
45 McIntosh, Mackenzie Southwood 14.54 0.8 12
46 Mann, Hannah Waterloo CI 14.56 1.1 7
47 McLean, Brooke Catholic Cen 14.76 1.4 10
47 Forrest, Jessica Centennial C 14.76 0.8 12
49 Deleary, Allie Catholic Cen 14.79 1.1 7
50 Walter, Bethany Jacob Hespel 14.87 0.6 6
51 Ambrose, Mattea Orangeville 14.95 0.8 12
52 Bauman, Sydney Guelph C.V.I 15.05 0.8 12
53 Stuifbergen, Anna Catholic Cen 15.08 0.8 12
54 Brown, Madi Monsignor Do 15.09 0.8 9
55 Ratz, Julia Monsignor Do 15.11 0.8 9
56 Yoon, Kiana Cameron Heig 15.12 0.6 14
57 Glaab, Kate St James 15.14 2.2 3
57 Olthoff, Megan Huron Height 15.14 0.4 5
59 Singh, Acacia Eastview 15.15 NWI 11
60 Tersigni, Adele St James 15.17 -2.1 1
60 Fleming, Julia Waterloo CI 15.17 0.3 8
62 van De Keere, Kate Resurrection 15.22 2.4 13
63 Kulczynska, Julia St Mary's (K 15.23 1.0 4
64 Ziegler, Abigayle Elmira 15.24 0.4 5
65 Bromby, Paige St James 15.25 0.2 2
66 Beda, Sylvia Cameron Heig 15.26 0.2 2
67 Brush, Ilia St Mary's (K 15.29 0.6 6
67 Emary, Brittany St Mary's (K 15.29 1.1 7
67 Cox, Makayla Southwood 15.29 NWI 11
70 Osborne, Maddie Ancaster 15.30 -2.1 1
71 Goral, Marta Catholic Cen 15.31 0.6 6
72 Argueta, Sofia Resurrection 15.33 2.4 13
73 Darkes, Amy Waterloo-Oxf 15.36 2.2 3
74 Richmond, Sadie Elmira 15.37 0.4 5
74 Victorino, Riza St Mary's (K 15.37 1.1 7
76 TenBruggencate, Elana Jacob Hespel 15.38 1.0 4
77 Coughlan, Leigha St Mary's (K 15.39 1.1 7
78 Popal, Farah Galt Cvi 15.49 0.8 12
78 Codrington, Nicole Our Lady of 15.49 NWI 11
80 Lammers, Deanna Woodland Chr 15.54 0.3 8
81 Ali, Shahana Centennial C 15.56 1.1 7
82 Vilcu, Paula St Mary's (K 15.60 0.6 6
82 Peacock, Paige John F. Ross 15.60 0.2 2
82 Melchers, Grace Glenview Par 15.60 0.8 9
85 Sumal, Sanjit Cameron Heig 15.69 2.4 13
86 Wojcik, Faith Resurrection 15.81 2.4 13
87 Ochoa, Susy Resurrection 15.82 2.4 13
87 Hallema, Haylee Paris 15.82 2.2 3
89 Bila, Anushka Cameron Heig 15.83 0.6 14
90 Kuchma, Briana Elmira 15.87 0.4 5
91 Luo, Sunny Cameron Heig 15.91 0.8 12
92 Holmes, McKenzie Galt Cvi 16.07 NWI 11
93 Strudwick, Brianna Waterloo-Oxf 16.08 1.0 4
93 Kheil, Brianna St Mary's (K 16.08 0.6 6
95 Girard, Aurora Galt Cvi 16.14 0.4 5
96 Haas, Samantha Erin Distric 16.18 2.4 13
97 Jiao, Jiayi Waterloo CI 16.23 0.3 8
97 Fink, Stephanie Waterloo CI 16.23 0.4 5
99 Hum, Abby John F. Ross 16.28 0.2 2
100 Raznatovic, Aleksandra Sir J. A. Ma 16.29 0.2 2
100 Patel, Akila Galt Cvi 16.29 -2.1 1
102 Paquette, Karen Huron Height 16.57 1.0 4
103 Campbell, Madisyn Huron Height 16.59 2.2 3
104 Klassen, Caley Waterloo-Oxf 16.86 0.4 5
105 Chaplin, Ava Our Lady of 16.95 1.4 10
106 Arias, Juliana St Mary's (K 17.02 0.6 6
107 Brockett-Wilde, Emma Catholic Cen 17.63 1.1 7
108 Klaimuk, Dear St Mary's (K 17.76 0.6 14
109 Alekozai, Halima Galt Cvi 19.54 0.6 14
Girls 300 Meter Dash Junior
============================================================================
Name Year School Seed Finals H#
============================================================================
1 Santiago, Xahria Notre Dame ( 40.29 4
2 Best, Ashlan Centennial C 40.68 3
3 Hotson, Esmee Centre Welli 43.37 3
4 Meier-Ross, Kaitlynn Centennial C 43.63 3
5 Simons, Jalisa Notre Dame ( 44.78 4
6 Laurie, Christine Kitchener-Wa 45.37 3
7 Annis, Mackenzie Bluevale Col 45.92 3
8 Davies, Juliette Cameron Heig 47.24 3
9 Singh, Acacia Eastview 47.36 5
10 Parkinson, Laura Catholic Cen 47.51 5
11 Faria, Jessica Eastview 47.70 6
12 Bourque, Kennedy St David 47.73 6
13 Vezsenyi, Hana Resurrection 48.21 3
14 Mason, Skylar Eastview 48.59 6
15 Briel, Angela Catholic Cen 48.66 5
16 Hesselink, Renee Woodland Chr 48.79 1
17 Eimar, Ronette Our Lady of 49.17 4
18 Jaworsky, Olya Resurrection 49.21 2
19 Goldsack, Victoria Catholic Cen 49.44 4
20 Shearer, Jessica Notre Dame ( 49.45 4
21 Collins, Abby Eastview 49.58 5
22 Moore, Tessa Waterloo CI 50.41 6
23 Phan, Taya Catholic Cen 50.67 5
24 Lammers, Deanna Woodland Chr 50.88 1
25 Murray, Elyssa Orangeville 51.29 2
26 TenBruggencate, Elana Jacob Hespel 51.52 2
27 Ambrose, Mattea Orangeville 51.81 2
28 LeBrun, Mackenzie Resurrection 51.96 1
29 Kerry, Alex St Benedict 52.50 3
30 Goodall, Alex Monsignor Do 52.79 2
31 Glaab, Kate St James 52.97 1
32 Minnick, Natalie St Benedict 53.01 4
33 Lochner, Clara Monsignor Do 53.45 2
34 McLean, Brooke Catholic Cen 53.79 4
35 Colasanti, Adrian St Marcellin 54.00 2
36 Hallema, Haylee Paris 54.11 1
37 Beckett, Paisley Notre Dame ( 56.19 4
38 Catalli, Isabel St Marcellin 56.23 2
39 Vivash, Brooklyn Paris 58.01 1
40 Bajus, Andrea Monsignor Do 59.09 1
41 Arnold, Hanna Monsignor Do 1:09.03 1
Girls 1500 Meter Run Junior
=========================================================================
Name Year School Seed Finals
=========================================================================
1 Ghazarian, Madeleine Preston Seco 4:53.57
2 Ghazarian, Sevanne St Benedict 4:53.58
3 Laurie, Christine Kitchener-Wa 4:53.61
4 Teasell, Elizabeth Centre Welli 5:02.40
5 Davies, Juliette Cameron Heig 5:13.36
6 Anderson, Elizabeth Erin Distric 5:31.37
7 Bertucci, Julia St Marcellin 5:41.87
8 Miyasaki, Kate Galt Cvi 5:43.47
9 Wilker, Mckenna Centennial C 5:45.72
10 Turai, Lindsay Jacob Hespel 5:54.37
11 Godak, Dana John F. Ross 6:11.30
12 Benest, Elyse Resurrection 6:11.60
13 Beckett, Paisley Notre Dame ( 6:11.85
14 Mlodzik, Julia Bishop MacDo 6:16.00
15 Sumal, Sanjit Cameron Heig 6:18.14
16 Ferrara, Rebecca St Marcellin 6:30.51
17 Iarusci, Julia St Marcellin 6:35.97
18 Vilcu, Paula St Mary's (K 6:48.57
19 Solomon, Eden St Marcellin 6:57.84
20 D'Souza, Leandra St Marcellin 7:25.96
Girls 80 Meter Hurdles Junior
=================================================================================
Name Year School Seed Finals Wind H#
=================================================================================
1 Melvin, Alissa St David 12.46 0.5 1
2 Crovetto, Julia Sir J. A. Ma 13.54 0.5 1
3 Carmichael, Mikayla Cameron Heig 13.55 0.5 1
4 Zonneveld, Lauren Centennial C 13.95 0.2 2
5 Hotson, Esmee Centre Welli 14.02 0.5 1
6 Nosakhare, Eseosa Bluevale Col 14.03 0.2 2
7 Miller, Steph Catholic Cen 15.03 -0.1 3
8 Rothenburg, Patricia Eastview 15.06 0.2 2
9 Phuong, Martina St Marcellin 15.87 0.5 1
10 Halliday, Kirkland Eastview 16.34 0.5 1
11 Goral, Marta Catholic Cen 16.47 -0.1 3
12 Luo, Sunny Cameron Heig 16.60 0.2 2
13 Bharath, Cierra St Marcellin 17.04 0.2 2
14 Countryman, Emma Catholic Cen 17.22 -0.1 3
15 Raznatovic, Aleksandra Sir J. A. Ma 17.37 0.2 2
16 Tutt, Danielle Erin Distric 17.52 0.5 1
17 Collins, Abby Eastview 17.68 -0.1 3
18 Saber, Narmeen Kitchener-Wa 17.81 0.2 2
19 McLean, Brooke Catholic Cen 17.83 -0.1 3
20 Walter, Bethany Jacob Hespel 18.16 0.5 1
21 Hallema, Haylee Paris 19.44 0.2 2
Girls 4x100 Meter Relay Junior
============================================================================
School Seed Finals H#
============================================================================
1 St David 'A' 51.22 2
2 Centennial Cvi 'A' 52.36 2
3 Resurrection 'A' 53.23 1
4 Cameron Heights 'A' 53.81 1
5 Catholic Central (London) 'A' 54.06 3
6 Sir J. A. MacDonald 'A' 54.34 1
7 Eastview 'A' 54.94 2
8 St Marcellinus 'A' 55.83 1
9 Monsignor Doyle 'A' 57.55 1
10 John F. Ross 'A' 57.61 1
11 Woodland Christian 'A' 58.02 3
12 Our Lady of Lourdes 'A' 58.62 3
13 Jacob Hespeler 'A' 58.73 2
14 St James 'A' 58.79 2
15 Monsignor Doyle 'B' 58.99 3
16 Elmira 'A' 59.22 2
17 Cameron Heights 'B' 59.88 2
18 John F. Ross 'B' 1:00.51 3
19 Galt Cvi 'A' 1:01.73 3
-- Waterloo CI 'A' DQ 1
Girls High Jump Junior
=========================================================================
Name Year School Seed Finals
=========================================================================
1 Machaffie, Alana Waterloo CI 1.38m
2 Luo, Sunny Cameron Heig 1.30m
4 Cunningham, Lindsay Bishop MacDo J1.25m
5 Callegari, Cate Centre Duffe 1.20m
33 Mason, Skylar Eastview J1.25m
-- Woodhouse, Kathleen Guelph C.V.I NH
-- Bartlett, Keri Waterloo-Oxf NH
-- Crovetto, Julia Sir J. A. Ma NH
Girls Pole Vault Junior
=========================================================================
Name Year School Seed Finals
=========================================================================
1 Lorentz, Jamie Sir J. A. Ma 2.00m
2 Shearer, Jessica Notre Dame ( J2.00m
3 Raspberry, Sydney Cameron Heig 1.85m
4 Henry, Naomi Brantford Co 1.70m
4 Yoon, Kiana Cameron Heig 1.70m
6 Kamski, Elizabeth Sir J. A. Ma 1.55m
6 Howe, Shalom Cameron Heig 1.55m
8 Awan, Aleeha Jacob Hespel 1.40m
Girls Long Jump Junior
==============================================================================
Name Year School Seed Finals Wind
==============================================================================
1 Melvin, Alissa St David 5.16m NWI
2 Henry, Naomi Brantford Co 4.32m NWI
3 Faienza, Daniela Bishop MacDo 4.29m NWI
4 Mason, Skylar Eastview 4.24m NWI
5 Halliday, Kirkland Eastview 4.21m NWI
5 Deleary, Allie Catholic Cen 4.21m NWI
7 Cunningham, Lindsay Bishop MacDo 4.19m NWI
8 Pettit, Jaime Eastview 4.16m NWI
9 Mundh, Maliha Sir J. A. Ma 4.10m NWI
9 Campbell, Elena John F. Ross 4.10m NWI
11 DeWeerd, Jasmine Woodland Chr 4.09m NWI
12 Beaumont, Hannah Erin Distric 4.07m NWI
12 Roth, Kennedi Waterloo-Oxf 4.07m NWI
14 Kamski, Elizabeth Sir J. A. Ma 4.06m NWI
15 Mitchell, Madison Cameron Heig 3.98m NWI
16 Anderson, Elizabeth Erin Distric 3.92m NWI
16 Dramnitzke, Shayna Cameron Heig 3.92m NWI
18 Goral, Marta Catholic Cen 3.90m NWI
19 Woodhouse, Kathleen Guelph C.V.I 3.88m NWI
20 Walker, Georgia Glenview Par 3.87m NWI
21 Fleming, Julia Waterloo CI 3.84m NWI
22 Vezsenyi, Hana Resurrection 3.80m NWI
23 Beltran, Sara St Mary's (K 3.76m NWI
24 Yeung, Emily Elmira 3.61m NWI
25 Kulczynska, Julia St Mary's (K 3.56m NWI
26 O'Grady, Elise Eastview 3.53m NWI
27 Dingetstad, Nadia Elmira 3.46m NWI
28 Van Bakel, Julia Resurrection 3.43m NWI
29 Lockie, Jade Catholic Cen 3.40m NWI
30 Jaworsky, Olya Resurrection 3.38m NWI
31 Simons, Jalisa Notre Dame ( 3.37m NWI
32 Smith, Anna Cameron Heig 3.33m NWI
33 Bartlett, Keri Waterloo-Oxf 3.24m NWI
34 Motz, Hillary Resurrection 3.16m NWI
35 Chaplin, Ava Our Lady of 3.12m NWI
36 Tutt, Danielle Erin Distric 3.11m NWI
37 Rhydderch, Sarah St John's Ki 3.07m NWI
38 Schwarz, Saxon St John's Ki 3.06m NWI
39 Atkinson, Margaret Catholic Cen 2.98m NWI
40 Santaw, Becca Wellington H 2.92m NWI
41 van De Keere, Kate Resurrection 2.85m NWI
42 Visneskie, Georgia Resurrection 2.72m NWI
43 Argueta, Sofia Resurrection 2.71m NWI
44 Berhane, Luam Resurrection 2.69m NWI
45 Liu, Lucy Sir J. A. Ma 2.68m NWI
46 Ochoa, Susy Resurrection 2.67m NWI
47 Yohannes, Lidya Resurrection 2.64m NWI
48 Castenada, Carla St Mary's (K 2.57m NWI
49 Rankin, Nicole St Mary's (K 2.53m NWI
50 Brockett-Wilde, Emma Catholic Cen 2.20m NWI
51 Pehlvi, Aqsa Galt Cvi 1.83m NWI
-- Alekozai, Halima Galt Cvi ND NWI
-- Holloway, Vivian Eastview FOUL
-- Mullings, Kevesha Resurrection FOUL
-- Singh, Acacia Eastview FOUL
-- Klassen, Caley Waterloo-Oxf FOUL
-- Jewett, Emma Bluevale Col FOUL
-- Haas, Samantha Erin Distric FOUL
-- Heldmann, Isabel Preston Seco FOUL
-- Lobiccolo, Krista St Marcellin FOUL
-- Goldsack, Victoria Catholic Cen FOUL
-- Vivash, Brooklyn Paris FOUL
-- Kheil, Brianna St Mary's (K FOUL
-- Girard, Aurora Galt Cvi FOUL
-- Melchers, Grace Glenview Par FOUL
-- Miller, Steph Catholic Cen FOUL
Girls Triple Jump Junior
==============================================================================
Name Year School Seed Finals Wind
==============================================================================
1 Lloyd, Angel Grand River 9.94m NWI
2 Nosakhare, Eseosa Bluevale Col 9.73m NWI
3 Halliday, Kirkland Eastview 9.67m NWI
4 Roth, Kennedi Waterloo-Oxf 9.03m NWI
5 Cunningham, Lindsay Bishop MacDo 8.94m NWI
6 Simons, Jalisa Notre Dame ( 8.33m NWI
7 Callegari, Cate Centre Duffe 8.22m NWI
8 DeWeerd, Jasmine Woodland Chr 8.17m NWI
8 Vezsenyi, Hana Resurrection 8.17m NWI
10 Bauman, Sydney Guelph C.V.I 8.06m NWI
11 Van Bakel, Julia Resurrection 8.03m NWI
12 Johnson, Tatiana St Marcellin 7.84m NWI
13 Douglas, Morgan Elmira 7.80m NWI
14 Kulczynska, Julia St Mary's (K 7.74m NWI
14 O'Grady, Elise Eastview 7.74m NWI
16 Smith, Anna Cameron Heig 7.71m NWI
17 Dingetstad, Nadia Elmira 7.47m NWI
18 Holloway, Vivian Eastview 7.42m NWI
Girls Shot Put Junior
=========================================================================
Name Year School Seed Finals
=========================================================================
1 Wedel, Lisa John F. Ross 10.09m
2 Terrey, Catie John F. Ross 10.08m
3 Leu, Ashley Resurrection 9.56m
4 Griffioen, Janna St Mary's (K 9.18m
5 Crovetto, Julia Sir J. A. Ma 9.17m
6 Gatto, Katherine Our Lady of 9.14m
7 Darkes, Amy Waterloo-Oxf 8.90m
8 Yeung, Emily Elmira 8.81m
9 Kampstra, Taylor Centennial C 8.23m
10 Lock, Jesse Eastview 8.08m
11 Goodfellow, Vicki Waterloo CI 7.99m
12 Douglas, Morgan Elmira 7.92m
13 Walker, Leah Paris 7.52m
14 Winfield-Ward, Lauren Elmira 7.39m
15 Patel, Akila Galt Cvi 7.37m
16 Larsen, Danielle Centre Welli 7.33m
17 Mainland, Deanna Waterloo-Oxf 6.24m
18 Young, Paige John F. Ross 6.09m
19 DeWeerd, Kaitlyn Woodland Chr 6.02m
20 Shoniker, Leanna Notre Dame ( 5.97m
21 McCormick, Sophie John F. Ross 5.55m
22 Johnson, Tatiana St Marcellin 5.54m
23 Pehlvi, Aqsa Galt Cvi 5.34m
24 Goettl, Bre Huron Height 5.28m
-- Helgerman, Allison Cameron Heig FOUL
-- Sharma, Shania Notre Dame ( FOUL
Girls Discus Throw Junior
=========================================================================
Name Year School Seed Finals
=========================================================================
1 DiGirollamo, Jessica St Marcellin 29.28m
2 Walker, Georgia Glenview Par 22.95m
3 Wells, Sarah Elmvale 22.74m
4 Leu, Ashley Resurrection 22.43m
5 Wedel, Lisa John F. Ross 21.81m
6 Feierabend, Chloe Grand River 20.98m
7 Faiczak, Jordyn Bluevale Col 20.70m
8 Bennett, Dana Erin Distric 19.19m
9 Goodfellow, Vicki Waterloo CI 18.73m
10 Larsen, Danielle Centre Welli 18.60m
11 Lock, Jesse Eastview 18.33m
12 Terrey, Catie John F. Ross 17.79m
13 Sarkisian, Savana Paris 16.90m
14 Patel, Akila Galt Cvi 16.80m
15 Douglas, Morgan Elmira 15.98m
16 Weber, Laura Cameron Heig 15.68m
17 Walker, Leah Paris 15.36m
18 Ebrahim, Ayesha Sir J. A. Ma 15.05m
19 DeWeerd, Kaitlyn Woodland Chr 15.02m
20 Smith, Anna Cameron Heig 14.73m
21 Winfield-Ward, Lauren Elmira 14.13m
22 Ball, Abby Bluevale Col 14.03m
23 Wilson, Kai Waterloo-Oxf 13.66m
24 Goettl, Bre Huron Height 12.13m
25 Jewett, Emma Bluevale Col 11.17m
26 McCormick, Sophie John F. Ross 10.87m
27 Henderson, Amanda Notre Dame ( 10.28m
Girls Javelin Throw Junior
=========================================================================
Name Year School Seed Finals
=========================================================================
1 Faiczak, Jordyn Bluevale Col 24.78m
1 Bowman, Maddie St David 24.78m
3 Gatto, Katherine Our Lady of 23.62m
4 Patel, Akila Galt Cvi 23.51m
5 Oberle, Katie St David 22.82m
6 McBay, Maddy St David 21.75m
7 Beda, Sylvia Cameron Heig 21.17m
8 Wilson, Kai Waterloo-Oxf 21.04m
9 Lockie, Jade Catholic Cen 20.95m
10 Rodriguez, Sophia St James 20.09m
11 Santaw, Becca Wellington H 19.63m
12 Yoon, Kiana Cameron Heig 18.85m
13 Smith, Anna Cameron Heig 18.33m
14 Bennett, Dana Erin Distric 17.03m
15 DeWeerd, Kaitlyn Woodland Chr 16.27m
16 Miyasaki, Kate Galt Cvi 16.20m
17 Ritchie, Leah St Benedict 15.80m
18 Weber, Laura Cameron Heig 15.44m
19 Ebrahim, Ayesha Sir J. A. Ma 14.53m
20 Sullivan, Christina Resurrection 14.28m
21 Dojcinov, Yovana St Marcellin 14.19m
22 Helgerman, Allison Cameron Heig 11.53m
23 Larsen, Danielle Centre Welli 9.88m
24 Goettl, Bre Huron Height 9.82m
25 Yeung, Emily Elmira 9.78m
26 Sumal, Sanjit Cameron Heig 7.56m
27 Bila, Anushka Cameron Heig 5.58m
28 Barry, Serena Sir J. A. Ma 5.45m
-- Polanic, Joselyn Resurrection FOUL
-- Kamski, Elizabeth Sir J. A. Ma FOUL
Girls 100 Meter Dash Senior
=================================================================================
Name Year School Seed Finals Wind H#
=================================================================================
1 Sieling, Katie Sir J. A. Ma 12.26 3.7 9
2 Smith, Nicole Galt Cvi 12.46 3.7 9
3 Kennedy, Madison Resurrection 12.72 3.7 9
4 Serieux, Dashel St Mary's (K 12.75 3.7 9
5 Small, Vanessa St James 12.77 3.7 9
6 Rodgers, Aaliyah Grand River 12.94 0.3 5
7 Puttick, Kendra Waterloo CI 12.96 3.7 9
8 Benson, Princess Eastwood 13.02 1.3 11
9 Meyerink, Ali Orangeville 13.11 1.8 6
10 Davis, Von St James 13.24 1.6 1
11 St Clair, Hailey Centennial C 13.55 0.3 5
12 Wright, Courtney Jacob Hespel 13.56 0.3 5
13 Weir, Jade St Benedict 13.58 1.2 7
14 Farquharson, Jordyn Guelph C.V.I 13.59 0.3 5
15 Swarbrick, Claire Resurrection 13.70 0.3 4
16 Paddock, Megan Centennial C 13.75 1.8 6 13.741
17 Jarvis, Taylor Guelph C.V.I 13.75 1.6 8 13.750
18 AuCoin, Carly Jacob Hespel 13.77 1.6 1
19 Hettwer, Erika Westside Sec 13.84 1.6 8
20 Leigh, Sam Centennial C 13.86 0.3 5
21 Costello, Natasha St James 13.88 2.0 2
22 BoyNumber2, GirlWith ??? 13.96 1.9 3
23 Lacey, Julie Elmira 13.97 1.9 3
24 Nkansah-Okoree, Brenda Waterloo CI 14.00 1.8 6
25 Benninger, Stephanie Our Lady of 14.03 1.8 6
26 Yee, Nicole St Marcellin 14.04 1.2 7
27 Champagne, Haylee Centennial C 14.14 0.3 5
28 White, Lisa Jacob Hespel 14.15 1.6 12
29 Sue-ping, Sarah St Benedict 14.16 1.8 6
30 Chilton, Ella Eastview 14.19 2.0 2
31 Whitman, Willow St David 14.23 1.8 6
32 Larke, Sarah Elmira 14.24 0.3 4
33 McLean, Taylor John F. Ross 14.29 1.6 1
34 England, Paige Centennial C 14.31 1.8 6
35 Weigal, Logan Centennial C 14.32 0.3 4
36 Rzasa, Jessica Catholic Cen 14.34 0.3 4
37 Davidson, Nikki St Benedict 14.35 1.6 8
38 Bierman, Allie Jacob Hespel 14.36 1.9 3
39 Corrado, Alexa Resurrection 14.38 1.9 3
40 Monk, Danielle Erin Distric 14.42 1.2 7
41 Pollock, Haleigh Grand River 14.45 1.9 3
42 Beynon, Maggie Eastview 14.47 1.2 7
43 Hosack, Leah Centre Welli 14.52 1.2 7
44 Wright, Candace Jacob Hespel 14.54 2.0 2
45 Barosso, Victoria Monsignor Do 14.56 1.6 8
46 Johnson, Christine Jacob Hespel 14.58 0.3 5
47 Lorkovic, Caroline Grand River 14.59 1.9 3
48 Wilson, Erin Galt Cvi 14.60 1.6 8 14.593
49 Lad, Megha Cameron Heig 14.60 -0.8 10 14.598
50 Clark, Lindsay St Mary's (K 14.62 2.0 2
51 Koestel, Martine Centennial C 14.66 1.2 7
52 Leigh, Brianna Eastview 14.67 1.2 7
53 Subban, Raegan Preston Seco 14.77 -0.8 10 14.763
54 Starratt, Kathryn Centre Welli 14.77 1.6 8 14.766
55 Lehman, Banyan John F. Ross 14.77 0.3 4 14.768
56 Docherty, Sarah Galt Cvi 14.81 1.6 1
57 Nairn, Dayna Cameron Heig 14.84 1.2 7 14.832
57 Lowing, Emily Notre Dame ( 14.84 1.6 8 14.832
59 Broadbelt, Kimberly Sir J. A. Ma 14.89 2.0 2
60 Filipovic, Alyssa St Benedict 14.90 1.3 11
61 Hall, Krystyna Eastview 14.91 0.3 4
62 Fearon, Esther Woodland Chr 15.03 1.3 11
63 Lebel, Madison St Mary's (K 15.06 2.0 2
64 Megan, Megan St David 15.08 3.7 9
65 Justy, Maggie Bluevale Col 15.13 1.9 3
66 Marcus, Melissa Galt Cvi 15.16 -0.8 10
67 Reidner, Brooklyn St Mary's (K 15.28 2.0 2
68 Katusiime, Mbabazi Sir J. A. Ma 15.30 1.6 1
69 Cortes, Beatriz St Mary's (K 15.36 2.0 2 15.353
70 Cowey, Rachel Centre Welli 15.36 1.6 12 15.356
71 Efpatridis, Cassandra St James 15.42 -0.8 10
72 Adams, Sara Jacob Hespel 15.47 1.6 1
73 Yabut, Samantha St Benedict 15.51 1.6 12
74 Condon, Lucy St David 15.52 -0.8 10
75 Warner, Samantha Southwood 15.54 1.8 6
76 Khan, Rayanne Notre Dame ( 15.59 -0.8 10
77 Stirtzinger, Sam John F. Ross 15.62 0.3 4
78 Webb, Erin Bluevale Col 15.69 1.6 1
79 Goodyear, Stephanie Centre Welli 15.87 1.6 12
80 DeJong, Kali St Benedict 15.91 1.6 12
81 Smith, Alexandra Cameron Heig 15.96 1.6 12
82 Zoe, Princess Galt Cvi 15.97 1.6 12
83 Randhawa, Gurpreet Cameron Heig 16.06 -0.8 10
84 Goetz, Nicole St David 16.07 -0.8 10
85 Ramos, Sylvanah Wellington H 16.20 1.6 12
86 Viscardi, Francesca Eastview 16.25 1.6 8
87 McElweene, Katie Galt Cvi 16.29 3.7 9
88 Lewis, Julia Bishop MacDo 16.48 1.3 11
89 Nakova, Nia Jacob Hespel 16.52 0.3 4
90 Weber, Mercedes Elmira 16.63 0.3 5
91 Bagasbas, Althea St Mary's (K 16.88 1.6 1
92 Culley, Cora Bluevale Col 18.32 1.9 3
93 Bruzzese, Cassandra Bishop MacDo 19.22 1.3 11
Girls 300 Meter Dash Senior
============================================================================
Name Year School Seed Finals H#
============================================================================
1 Sieling, Katie Sir J. A. Ma 40.50 5
2 Smith, Nicole Galt Cvi 41.37 5
3 Benson, Princess Eastwood 42.39 4
4 Small, Vanessa St James 42.47 3
5 Sawyer, Kailee Bluevale Col 43.09 5
6 Collins, Sydney St Mary's (K 43.58 1
7 Ambrose, Taya Monsignor Do 43.98 3
8 Carruthers, Sylvie PRDG 44.15 2
9 Ahuja, Natasha Sir J. A. Ma 45.22 6
10 Sepahi, Zahra Waterloo CI 45.25 2 45.243
11 Leigh, Sam Centennial C 45.25 3 45.250
12 Puttick, Kendra Waterloo CI 45.57 1
13 Colasanti, Veronica St Marcellin 45.81 1
14 Jarvis, Taylor Guelph C.V.I 45.91 5
15 Mackenzie, Anna Bluevale Col 46.19 2
16 DeWeerd, Julia Woodland Chr 46.25 1
17 Weir, Jade St Benedict 46.29 3
18 Williams, Kenisha Notre Dame ( 46.53 4
19 Yee, Nicole St Marcellin 46.71 2
20 Calderon, Christina Notre Dame ( 46.93 3 46.924
21 Krueger, Brin Our Lady of 46.93 1 46.928
22 Lehman, Banyan John F. Ross 47.31 2
23 MacGregor, Kerry John F. Ross 47.53 4
24 Whitman, Willow St David 47.63 1
25 Damian, Milembe St Marcellin 47.86 3
26 Chilton, Ella Eastview 47.99 2
27 Laurenson, Holly St James 48.08 2
28 Pollock, Haleigh Grand River 48.58 1
29 Moroney, Avery Centre Welli 48.62 3
30 Welch, Abigal Sir J. A. Ma 48.92 6
31 Rzasa, Jessica Catholic Cen 49.65 1
32 Lowing, Emily Notre Dame ( 49.79 4
33 Silva, Kandice Guelph C.V.I 50.20 5
34 Barosso, Victoria Monsignor Do 50.39 4
35 Wentzell, Dea Eastwood 52.84 4
36 Jdanova, Sofia Sir J. A. Ma 52.93 6
37 Katusiime, Mbabazi Sir J. A. Ma 53.08 5
38 Stirtzinger, Sam John F. Ross 53.15 2
39 Dunham, Lucky Eastwood 55.17 4
40 Viscardi, Francesca Eastview 55.19 6
41 Olczak, Mariah Bishop MacDo 56.25 3
42 Brown, Faith Pauline John 58.84 4
Girls 1500 Meter Run Senior
=========================================================================
Name Year School Seed Finals
=========================================================================
1 Collins, Sydney St Mary's (K 4:51.49
2 Maltais, Francesca St James 4:58.57
3 Carruthers, Sylvie PRDG 5:07.71
4 Dolderman, Christina Centre Welli 5:10.60
5 Glass, Justine Eastview 5:12.07
6 Pattison, Sydney John F. Ross 5:14.16
7 Bahar, Khushee Centennial C 5:15.46
8 Mackenzie, Anna Bluevale Col 5:15.48
9 de Beer, Anya Ancaster 5:18.39
10 Visscher, Madison Woodland Chr 5:19.73
11 Pronk, Rebecca Centre Welli 5:26.58
12 Wessel, Sierra Cameron Heig 5:35.03
13 Dehghan, Camille Ancaster 5:36.07
14 DeSousa, Carina St Mary's (K 5:37.26
15 Simms, Hannah Eastview 5:43.24
16 Posluszny, Kate St David 5:45.92
17 Papadopoulos, Sydney St Benedict 5:48.12
18 Damian, Milembe St Marcellin 5:51.78
19 Jdanova, Sofia Sir J. A. Ma 5:54.12
20 Witzel, Caroline Bluevale Col 5:55.44
21 Vieno, Kayla St Benedict 5:58.18
22 Duic, Kristen St Marcellin 5:59.19
23 Silva, Kandice Guelph C.V.I 5:59.93
24 Surian, Brooke Waterloo-Oxf 6:16.58
25 Golic, Tamara Cameron Heig 6:18.86
26 Yawney, Micaela St James 6:29.70
27 Ikram, Arhan Waterloo CI 6:44.66
28 Uribe Perez, Victoria Sir J. A. Ma 6:46.31
29 Gardin, McKenzie Waterloo CI 6:54.30
30 Daultrey, Megan Centre Welli 8:06.11
Girls 100 Meter Hurdles Senior
=================================================================================
Name Year School Seed Finals Wind H#
=================================================================================
1 Efremenko, Bella Cameron Heig 15.24 0.3 3
2 Rodgers, Aaliyah Grand River 15.51 0.3 3
3 Prust, Anna Eastview 15.90 0.2 1
4 Binotto, Monica Ancaster 16.22 0.2 1
5 Larsson, Anna Sir J. A. Ma 16.41 0.3 3
6 Hoy, Blayne St John's Ki 16.79 0.2 1
7 Mota, Sara Resurrection 17.68 0.3 3
8 Lussier, Sara John F. Ross 17.88 0.2 1
9 Paddock, Megan Centennial C 17.94 0.1 2
10 Authier, Emily Sir J. A. Ma 17.99 0.1 2
11 Krueger, Brin Our Lady of 18.14 0.1 2
12 Rzasa, Jessica Catholic Cen 18.42 0.2 1
13 Starratt, Kathryn Centre Welli 19.10 0.3 3
14 Broadbelt, Kimberly Sir J. A. Ma 19.25 0.1 2
15 Downey, Christie St Mary's (K 19.42 0.1 2
16 Banjoko, Adeolu Waterloo CI 19.54 0.3 3
17 Voll, Meaghan St Mary's (K 20.98 0.2 1
18 Brown, Faith Pauline John 21.16 0.1 2
19 Hosack, Leah Centre Welli 21.20 0.3 3
20 Monk, Danielle Erin Distric 21.31 0.1 2
21 Marcus, Melissa Galt Cvi 21.57 0.1 2
22 Fux, Dana Waterloo CI 23.42 0.3 3
23 Borgerinc, Katerina Galt Cvi 23.55 0.2 1
24 Naylor, Serena Galt Cvi 26.55 0.2 1
Girls 4x100 Meter Relay Senior
============================================================================
School Seed Finals H#
============================================================================
1 Waterloo CI 'A' 52.04 3
2 Sir J. A. MacDonald 'B' 52.37 1
3 Grand River C I 'B' 52.61 3
4 Resurrection 'A' 52.88 3
5 Centennial Cvi 'A' 53.29 3
6 St James 'A' 53.58 2
7 Elmira 'A' 53.59 4
8 Notre Dame (Ajax) 'A' 53.62 2
9 Jacob Hespeler 'C' 54.11 3
10 Guelph C.V.I. 'A' 54.45 2
11 John F. Ross 'A' 55.15 1
12 Eastview 'A' 55.40 2
13 Cameron Heights 'A' 55.54 1
14 St Benedict 'A' 56.01 1
15 Erin District 'A' 56.61 2
16 St Mary's (Kitchener) 'A' 58.17 1
17 Jacob Hespeler 'B' 58.25 2
18 St Benedict 'B' 58.52 3
19 Centre Wellington 'A' 58.58 3
20 Our Lady of Lourdes 'A' 58.82 2
21 Preston Secondary 'A' 59.52 4
22 Pere-Rene-de-Galinee 'A' 1:00.52 4
23 St Mary's (Kitchener) 'B' 1:02.68 4
-- Jacob Hespeler 'A' DNF 1
-- Sir J. A. MacDonald 'A' DNF 1
-- Bluevale Collegiate Institute 'A' DNF 2
Girls High Jump Senior
=========================================================================
Name Year School Seed Finals
=========================================================================
1 Oldfield, Emily Elmvale 1.57m
2 Harttrup, Lindsay Cameron Heig 1.55m
3 Lussier, Sara John F. Ross J1.55m
4 Mulder, Jessalynn Woodland Chr 1.45m
5 Kaehli, Stephanie Centre Duffe 1.40m
5 Buck, Emma Galt Cvi 1.40m
5 Wilmot, Tamia Notre Dame ( 1.40m
5 Riepert, Kirsten Waterloo-Oxf 1.40m
9 Brown, Faith Pauline John 1.35m
9 Murphy, Jessica Westside Sec 1.35m
9 Clayton, Rachelle Guelph C.V.I 1.35m
9 Wedel, Naomi John F. Ross 1.35m
13 Starr, Kimberly Centre Duffe 1.30m
14 BoyNumber2, GirlWith ??? 1.25m
14 Mota, Natasha Resurrection 1.25m
-- Goetz, Nicole St David NH
-- Smith, Alexandra Cameron Heig NH
-- Cunningham, Ashley Bishop MacDo NH
-- Zoe, Princess Galt Cvi NH
-- Roy, Maeve Resurrection NH
-- Khan, Rayanne Notre Dame ( NH
-- Mckay, Emily Waterloo CI NH
-- Bartke, Kristin Resurrection NH
-- Fux, Dana Waterloo CI NH
-- Kelly, Raichlee Bishop MacDo NH
-- MacGregor, Kerry John F. Ross NH
Girls Pole Vault Senior
=========================================================================
Name Year School Seed Finals
=========================================================================
1 Larsson, Anna Sir J. A. Ma 3.00m
2 Broadbelt, Kimberly Sir J. A. Ma 2.15m
3 Ward, Kiana Cameron Heig 2.00m
3 Lorentz, Jenn Sir J. A. Ma 2.00m
3 Staines, Emly Cameron Heig 2.00m
6 Size, Juliana Grand River 1.70m
6 BoyNumber2, GirlWith ??? 1.70m
6 Raziq, Fatima Jacob Hespel 1.70m
-- Xue, Yang Yang Sir J. A. Ma NH
Girls Long Jump Senior
==============================================================================
Name Year School Seed Finals Wind
==============================================================================
1 Oldfield, Emily Elmvale 4.90m NWI
1 Wright, Courtney Jacob Hespel 4.90m NWI
3 Prust, Anna Eastview 4.71m NWI
4 Woods, Abby John F. Ross 4.65m NWI
5 McLean, Taylor John F. Ross 4.60m NWI
6 Weigal, Logan Centennial C 4.58m NWI
7 Harttrup, Lindsay Cameron Heig 4.56m NWI
8 Rodgers, Aaliyah Grand River 4.53m NWI
9 De Los Santos, Sarah Forest Heigh 4.49m NWI
10 Mckay, Emily Waterloo CI 4.32m NWI
11 Bierman, Allie Jacob Hespel 4.23m NWI
12 Champagne, Haylee Centennial C 4.22m NWI
13 Clayton, Rachelle Guelph C.V.I 4.15m NWI
14 White, Lisa Jacob Hespel 4.10m NWI
15 Gravesande, Victoria St Mary's (K 4.09m NWI
15 McWatt, Kiera Eastview 4.09m NWI
17 Leigh, Brianna Eastview 4.04m NWI
18 Megan, Megan St David 3.94m NWI
19 Ridpath, Jenna Centennial C 3.93m NWI
19 Subban, Raegan Preston Seco 3.93m NWI
19 Koestel, Martine Centennial C 3.93m NWI
22 Farquharson, Jordyn Guelph C.V.I 3.88m NWI
22 Fearon, Esther Woodland Chr 3.88m NWI
24 Docherty, Sarah Galt Cvi 3.83m NWI
25 Park, Yerie Preston Seco 3.80m NWI
26 Marcus, Melissa Galt Cvi 3.79m NWI
27 Sue-ping, Sarah St Benedict 3.77m NWI
28 Lad, Megha Cameron Heig 3.76m NWI
29 Ward, Kiana Cameron Heig 3.73m NWI
30 Knox, Emily Centre Duffe 3.68m NWI
30 Randhawa, Gurpreet Cameron Heig 3.68m NWI
32 Starr, Kimberly Centre Duffe 3.65m NWI
32 Lee, Maddi Sir J. A. Ma 3.65m NWI
34 Bartke, Kristin Resurrection 3.63m NWI
35 Davidson, Nikki St Benedict 3.59m NWI
36 Cranwill, Allison Preston Seco 3.54m NWI
37 Lodewijks, Lisa Notre Dame ( 3.48m NWI
38 Warner, Samantha Southwood 3.45m NWI
39 Magnus, Martina Resurrection 3.43m NWI
40 Lorentz, Jenn Sir J. A. Ma 3.39m NWI
41 Goetz, Nicole St David 3.38m NWI
41 Condon, Lucy St David 3.38m NWI
43 Goodyear, Stephanie Centre Welli 3.32m NWI
44 Webb, Erin Bluevale Col 3.22m NWI
45 Zoe, Princess Galt Cvi 3.13m NWI
46 Stock, Megan Eastview 3.12m NWI
47 Mulder, Jessalynn Woodland Chr 3.10m NWI
48 Borgerinc, Katerina Galt Cvi 3.02m NWI
48 Naylor, Serena Galt Cvi 3.02m NWI
50 Cowey, Rachel Centre Welli 2.94m NWI
51 Bailey, Kaitlyn Jacob Hespel 2.89m NWI
52 Freeland, Rachel St Mary's (K 2.80m NWI
53 Seyedzadeh, Toroskah St Mary's (K 2.54m NWI
54 Richmond, Morgan Galt Cvi 2.50m NWI
54 Haines, Melissa Centre Duffe 2.50m NWI
54 Banjoko, Adeolu Waterloo CI 2.50m NWI
-- Fay, Sarah Notre Dame ( FOUL
-- Weber, Mercedes Elmira FOUL
-- Starratt, Kathryn Centre Welli FOUL
-- Dietz, Cassie St David FOUL
-- Filipovic, Alyssa St Benedict FOUL
-- Johnson, Christine Jacob Hespel FOUL
-- Phillips, Danika Eastview FOUL
Girls Triple Jump Senior
==============================================================================
Name Year School Seed Finals Wind
==============================================================================
1 Woods, Abby John F. Ross 10.31m NWI
2 Weigal, Logan Centennial C 10.18m NWI
3 McLean, Taylor John F. Ross 10.01m NWI
4 Phillips, Danika Eastview 9.98m NWI
5 Wright, Candace Jacob Hespel 9.87m NWI
6 Lad, Megha Cameron Heig 9.60m NWI
7 Lodewijks, Lisa Notre Dame ( 9.53m NWI
8 Cunningham, Ashley Bishop MacDo 9.29m NWI
9 Mulder, Jessalynn Woodland Chr 9.19m NWI
10 Williams, Alexia Notre Dame ( 9.16m NWI
11 Fay, Sarah Notre Dame ( 8.93m NWI
12 Ridpath, Jenna Centennial C 8.88m NWI
13 McWatt, Kiera Eastview 8.82m NWI
14 Khan, Rayanne Notre Dame ( 8.70m NWI
15 Farquharson, Jordyn Guelph C.V.I 8.68m NWI
16 Randhawa, Gurpreet Cameron Heig 8.65m NWI
17 Gravesande, Victoria St Mary's (K 8.50m NWI
18 Goodyear, Stephanie Centre Welli 8.36m NWI
19 Leigh, Brianna Eastview 8.32m NWI
20 Ward, Kiana Cameron Heig 8.14m NWI
21 Cranwill, Allison Preston Seco 7.60m NWI
22 Park, Yerie Preston Seco 7.36m NWI
-- Stock, Megan Eastview ND NWI
Girls Shot Put Senior
=========================================================================
Name Year School Seed Finals
=========================================================================
1 Ridgwell, Kyra Erin Distric 10.97m
2 Martin-nino, Deborah John F. Ross 9.46m
3 Winchester, Rachel Erin Distric 9.30m
4 Laughlin, Shelby Pauline John 8.62m
5 Ferguson, Emily Bluevale Col 8.46m
6 Mckay, Emily Waterloo CI 8.23m
7 Brown, Leah Eastview 7.78m
8 Gill, Sabrina Paris 7.61m
9 Lorentz, Jenn Sir J. A. Ma 7.42m
10 English, Kaela Resurrection 7.31m
11 Robertson, Kelsie Elmvale 7.13m
12 Kaehli, Stephanie Centre Duffe 7.10m
13 Willianson, Kaitlyn Our Lady of 7.00m
14 Bartke, Kristin Resurrection 6.85m
15 Irvine, Rachael Paris 6.82m
16 Haefling, Sydney Preston Seco 6.79m
17 Beaudry, Alyssa PRDG 6.55m
18 Woods, Darcy Cameron Heig 6.47m
18 Starr, Kimberly Centre Duffe 6.47m
18 Lacey, Julie Elmira 6.47m
21 Holwell, Morgan Preston Seco 6.40m
22 Pagtakhan, Isha St James 6.09m
22 Bennett, Nicole Our Lady of 6.09m
24 Coppard, Anna Eastview 5.81m
25 Weber, Mercedes Elmira 5.19m
26 Lawrence, Abby Eastview 5.02m
Girls Discus Throw Senior
=========================================================================
Name Year School Seed Finals
=========================================================================
1 O'Neill, Jenn Elmvale 30.93m
2 Martin-nino, Deborah John F. Ross 30.86m
3 Ferguson, Emily Bluevale Col 29.10m
4 Robertson, Kelsie Elmvale 28.34m
5 Ridgwell, Kyra Erin Distric 25.79m
6 Laughlin, Shelby Pauline John 23.25m
7 Murray, Taylor Erin Distric 22.94m
8 Harold, Kendra Bluevale Col 22.32m
9 Stevenson, Kenzie Cameron Heig 21.76m
10 Winchester, Rachel Erin Distric 20.27m
11 Pagtakhan, Isha St James 19.65m
12 Size, Juliana Grand River 18.13m
13 Bellamy, Katie Orangeville 17.39m
14 Gill, Sabrina Paris 17.13m
15 Efpatridis, Cassandra St James 17.00m
16 Haefling, Sydney Preston Seco 16.85m
17 Auld, Katherine Orangeville 16.64m
18 Irvine, Rachael Paris 15.93m
19 Holwell, Morgan Preston Seco 15.50m
20 Robles, Valeria St Mary's (K 15.37m
21 White, Taryn Orangeville 14.66m
22 Dwyer, Alicia Resurrection 14.54m
23 Bennett, Nicole Our Lady of 13.97m
24 Brown, Leah Eastview 13.65m
25 Gerber, Brookelynn Waterloo-Oxf 13.27m
26 Xue, Yang Yang Sir J. A. Ma 12.79m
27 Hatcher, Nicole Orangeville 12.50m
28 Lawrence, Abby Eastview 12.25m
29 Coppard, Anna Eastview 12.24m
30 Keller, Bailey Cameron Heig 12.02m
31 Kimkaran, Larissa St Benedict 11.44m
32 Magnus, Martina Resurrection 10.81m
Girls Javelin Throw Senior
=========================================================================
Name Year School Seed Finals
=========================================================================
1 Larsson, Anna Sir J. A. Ma 30.88m
2 Willms, Emily Elmira 29.75m
3 Scott, Jocelyn Woodland Chr 28.21m
4 Murray, Taylor Erin Distric 27.08m
5 O'Neill, Jenn Elmvale 26.31m
6 Kruilicki, Katelyn Glenview Par 25.08m
7 Sue-ping, Sarah St Benedict 25.03m
8 Oldfield, Emily Elmvale 24.87m
9 Wright, Candace Jacob Hespel 23.96m
10 Park, Yerie Preston Seco 23.68m
11 Flanagan, Jen St David 22.27m
12 Laughlin, Shelby Pauline John 21.70m
13 Treciokas, Nicole Sir J. A. Ma 21.38m
14 Kelly, Raichlee Bishop MacDo 21.28m
15 Hatcher, Nicole Orangeville 21.05m
16 Martin-nino, Deborah John F. Ross 20.93m
17 Pagtakhan, Isha St James 20.05m
18 Colanardi, Victoria Our Lady of 19.11m
19 Size, Juliana Grand River 18.31m
20 Pecsi, Jessica Resurrection 18.20m
21 Bellamy, Katie Orangeville 17.80m
22 Finnamore, Taylor Jacob Hespel 17.41m
23 Brown, Leah Eastview 15.87m
24 Lawrence, Abby Eastview 15.85m
25 Gerber, Brookelynn Waterloo-Oxf 15.73m
26 Auld, Katherine Orangeville 15.68m
27 Woods, Darcy Cameron Heig 14.88m
28 Knox, Emily Centre Duffe 13.31m
29 Swanson, Janessa Sir J. A. Ma 13.10m
30 Meyerink, Ali Orangeville 13.02m
31 Emmons, Jamie Our Lady of 12.98m
32 Bennett, Nicole Our Lady of 12.80m
33 Haines, Melissa Centre Duffe 12.71m
34 Wiesner, Veronica Centre Duffe 12.38m
35 Bruzzese, Cassandra Bishop MacDo 11.33m
36 Robles, Valeria St Mary's (K 11.08m
37 Lewis, Julia Bishop MacDo 9.04m
-- Efpatridis, Cassandra St James FOUL
-- Cowey, Rachel Centre Welli FOUL
Girls 1500 Meter Steeplechase Open
=========================================================================
Name Year School Seed Finals
=========================================================================
1 Gobbi, Carrisa Our Lady of 5:20.15
2 Cuabu, Jessica Centre Welli 5:37.24
3 Day, Maya Grand River 5:44.39
4 Dolderman, Christina Centre Welli 5:48.10
5 Visscher, Madison Woodland Chr 5:53.52
6 Segato, Emma Monsignor Do 5:53.82
7 Colonna, Kaitlyn St Marcellin 6:04.04
8 Carruthers, Sylvie PRDG 6:06.56
9 Medeiros, Taylor Notre Dame ( 6:08.80
10 Simms, Hannah Eastview 6:28.37
11 Mota, Sara Resurrection 6:29.36
12 Hesselink, Madi Norwell 6:29.74
13 Barre, Daphne Resurrection 6:35.45
14 Chayko, Nicole John F. Ross 6:43.77
15 Philippi, Lauren Resurrection 6:44.15
16 Wiesner, Veronica Centre Duffe 7:18.04
17 Beynon, Maggie Eastview 8:03.86
18 Walter, Bethany Jacob Hespel 8:06.97
19 Nakova, Nia Jacob Hespel 8:08.99
Girls 4x800 Meter Relay Open
=========================================================================
School Seed Finals
=========================================================================
1 Centre Wellington 'A' 10:04.28
2 St David 'A' 10:28.55
3 Notre Dame (Ajax) 'A' 10:45.21
4 Cameron Heights 'A' 10:48.50
5 Our Lady of Lourdes 'A' 10:48.94
6 St Benedict 'A' 10:53.52
7 Monsignor Doyle 'A' 10:57.99
8 John F. Ross 'A' 10:58.78
9 Eastview 'A' 10:59.60
10 Catholic Central (London) 'A' 11:13.92
11 St Mary's (Kitchener) 'A' 11:15.52
12 St James 'A' 11:19.09
13 Resurrection 'A' 11:22.61
14 Guelph C.V.I. 'A' 11:39.81
15 St Mary's (Kitchener) 'B' 11:50.57
16 St Marcellinus 'A' 11:52.08
17 Galt Cvi 'A' 12:35.19
18 Waterloo-Oxford 'A' 12:42.44
19 Centre Dufferin 'A' 12:49.72
20 Bishop MacDonnell 'A' 13:01.60
-- Grand River C I 'A' DNF
-- Elmira 'A' DNF
-- Bluevale Collegiate Institute 'A' DNF
Boys 100 Meter Dash Midget
=================================================================================
Name Year School Seed Finals Wind H#
=================================================================================
1 Zimmer, Jonah Catholic Cen 12.25 -1.1 10
2 Turton, Dominic St Mary's (K 12.37 -1.5 8
3 VanIersel, Connor St Benedict 12.62 NWI 2
4 Johnson, Kerone Our Lady of 12.64 -1.5 8
5 Vidinha, Tyson Catholic Cen 12.66 -1.1 10
6 Khan, Shahmir Glenview Par 12.69 -0.5 13
7 McKeand, Paul Cameron Heig 12.71 NWI 1
8 Laufert, Wes Centennial C 12.73 NWI 4 12.725
9 Rogue, Matteo Our Lady of 12.73 NWI 3 12.728
10 Townsend, Dante Huron Height 12.78 NWI 4
11 Zomer, Nathan Woodland Chr 12.79 NWI 2 12.788
12 Llorin, Sebastian St Benedict 12.79 NWI 1 12.789
13 Temporao, Alex Huron Height 12.81 NWI 2
14 Fraser, Bradley Our Lady of 12.83 NWI 4
15 Gracey, Tanner Paris 12.86 -1.1 12
16 Brown, Quinn Catholic Cen 12.89 -0.2 9
17 Ogunnote, Olamipo Centennial C 12.91 NWI 5
18 Cross, Sam Centennial C 12.95 NWI 6
19 Magill, Liam Erin Distric 13.02 NWI 3
20 MacDonald, Dylan Paris 13.05 -0.5 11 13.042
21 Lamoureux, William Huron Height 13.05 NWI 1 13.048
22 Tomes, Daniel Our Lady of 13.06 -1.5 8
23 Drohan, Carson Our Lady of 13.14 -0.5 13 13.136
24 Lawrence, Ben Norwell 13.14 NWI 6 13.139
25 Spurgeon, Josh St Mary's (K 13.18 -1.5 8 13.176
26 Mielen, Lukas Centennial C 13.18 NWI 6 13.177
27 Bobo, Prendi Grand River 13.19 NWI 5
28 McArthur, Owen Cameron Heig 13.20 NWI 4
29 Tang, Lyndon Sir J. A. Ma 13.22 NWI 3 13.212
30 Pulcina, Daniel St James 13.22 NWI 4 13.219
31 Colonna, Eric St Marcellin 13.25 -1.1 12
32 Name, No Centre Duffe 13.26 -1.1 10
33 Morrison, Alex Cameron Heig 13.29 NWI 1
34 Power, Graham Huron Height 13.32 NWI 2 13.318
35 Cabral, Colin St Benedict 13.32 -0.2 9 13.320
36 Williamson, Ryland Catholic Cen 13.34 -1.1 10 13.334
37 Tran, Kevin Resurrection 13.34 NWI 2 13.339
38 Hendrikse, Luke Bluevale Col 13.36 -1.1 10
39 Peet, Aidan Bishop MacDo 13.38 NWI 4
40 Timms, Ben Waterloo CI 13.39 NWI 3
41 Rado, Mario Cameron Heig 13.41 NWI 3
42 Clark, Alex Centre Welli 13.42 -1.1 10
43 Orellana, Enrique Resurrection 13.48 NWI 2
44 Sher, Jam Kitchener-Wa 13.51 NWI 2
45 Maharaj, Akshay Ancaster 13.52 NWI 4
46 Drury, Carter Eastview 13.53 -0.5 11
47 Klimm, AJ Grand River 13.56 -0.2 9
48 McCarthy, Coleton Our Lady of 13.58 NWI 6
49 Zahid, Hassan Preston Seco 13.59 -1.1 12 13.584
49 Trim, Rasheed Monsignor Do 13.59 NWI 3 13.584
51 Neibes, Ian Our Lady of 13.62 NWI 6
52 Hardayal, Justin Huron Height 13.68 NWI 3 13.673
53 Van, William Glenview Par 13.68 -1.5 8 13.678
54 Bradt, Cole Eastview 13.70 -1.5 8 13.691
55 Dooks, Isaac Centre Welli 13.70 -0.5 11 13.700
56 Wylie, Thomas Westside Sec 13.73 NWI 6
57 Nguyen, Andy Resurrection 13.75 -0.2 9
58 Nguyen, Anthony St Marcellin 13.80 -0.5 11
59 Diaz, Sergio Cameron Heig 13.81 NWI 1 13.802
60 Hazelwood, Cameron Sir J. A. Ma 13.81 -1.5 8 13.803
61 Coughlin, Cam Jacob Hespel 13.82 NWI 4
62 Hlashko, Brodey Centennial C 13.84 NWI 5
63 Letoile, Jared Forest Heigh 13.85 -0.5 13 13.845
64 Pham, Lam Eastwood 13.85 NWI 1 13.847
65 Wilcox, Alex Forest Heigh 13.85 -0.2 9 13.850
66 Fernandes, Evan Resurrection 13.89 NWI 3
67 Morris, Evan Pauline John 13.91 NWI 1
68 Mallany, Quinn Centre Welli 13.93 -0.5 11
69 Sterling, Jesse Centre Duffe 13.94 -1.1 10
70 Palleya, Joshua Our Lady of 14.00 -0.5 13
71 Mertens, Peter John F. Ross 14.01 NWI 2
72 Watson, Isaac Forest Heigh 14.11 -0.5 13 14.102
73 Crittenden, Graeme Catholic Cen 14.11 -0.2 9 14.106
74 Katerberg, Bryce Centre Welli 14.13 -0.5 11
75 Johnston, Liam Centre Welli 14.15 -1.1 10
76 Dee, Edward Huron Height 14.18 NWI 5
77 Vaz, Amadeo St Benedict 14.20 -0.2 9
78 Lamba-Rautapuro, Nichola Waterloo CI 14.36 NWI 6
79 Nellis, Sam Cameron Heig 14.39 NWI 6
80 Calligaris, Thomas Glenview Par 14.45 -1.5 8
81 Cole, Cameron Erin Distric 14.48 NWI 5
82 Barbu, Ryan Forest Heigh 14.57 -0.5 11
83 Bhullar, Ishreet Cameron Heig 14.59 NWI 5
84 Weirsma, Matthew St Benedict 14.75 -0.2 9
85 Tu, Henry Centennial C 14.77 -0.5 11
86 Ashraf, Saroosh Preston Seco 14.79 -1.1 12
87 Schott, Alex Elmira 14.95 NWI 5
88 McCaie, Justin Galt Cvi 15.01 NWI 1
89 Jonet, Simon PRDG 15.31 NWI 5
Boys 300 Meter Dash Midget
============================================================================
Name Year School Seed Finals H#
============================================================================
1 LeLiever, Mitchell St Marcellin 39.37 2
2 Cimino, Anthony Catholic Cen 40.17 3
3 Zomer, Nathan Woodland Chr 40.18 2
4 Preddy, Tyler Jacob Hespel 40.73 2
5 Townsend, Dante Huron Height 41.23 3
6 Alvarez, Ben St David 41.35 5
7 Johnson, Kerone Our Lady of 41.47 1
8 Mahboob, Osman Sir J. A. Ma 41.83 2
9 Vidinha, Tyson Catholic Cen 41.95 4
10 Colonna, Eric St Marcellin 42.09 2
11 Mowbray, Mitchell Kitchener-Wa 42.49 5
12 Clark, Alex Centre Welli 42.63 3
13 Mallany, Quinn Centre Welli 42.92 3
14 Wiesner, Wolfgang Centre Duffe 42.93 5
15 Bradt, Cole Eastview 43.19 3
16 Morris, Eric Centre Welli 43.40 5
17 Bhullar, Ishreet Cameron Heig 43.52 4
18 Boulanger, Jason Jacob Hespel 43.55 3 43.541
19 Hildebrandt, Peter Norwell 43.55 1 43.544
20 Sterling, Jesse Centre Duffe 43.61 5
21 LoStracco, Nick St James 44.23 3
22 Storer, Chris Resurrection 44.39 4
23 Nguyen, Anthony St Marcellin 44.92 4
24 Letoile, Jared Forest Heigh 45.00 2
25 Pavlinich, David Grand River 45.04 1
26 Crittenden, Graeme Catholic Cen 45.22 2
27 Sher, Jam Kitchener-Wa 45.49 1
28 Adams, Jack Catholic Cen 45.85 1
29 Gomez-Barraza, Humberto Forest Heigh 46.26 2
30 McLachlin, Wesley Waterloo-Oxf 46.34 4
31 Nikhil, Rajput Galt Cvi 46.40 1
32 Weirsma, Matthew St Benedict 46.97 1
33 Young, Reeve Paris 47.88 4
34 Currie, Jake Centre Duffe 48.94 5
35 Jonet, Simon PRDG 49.00 4
36 Tu, Henry Centennial C 49.14 5
37 Bannon, Nick Centre Duffe 49.56 5
38 Rajamaki, Matti Galt Cvi 49.70 1
39 Kitaev, Alexander Waterloo CI 49.79 3
40 Schlitt, Jeyson Forest Heigh 54.87 4
Boys 1500 Meter Run Midget
=========================================================================
Name Year School Seed Finals
=========================================================================
1 Morris, Eric Centre Welli 4:35.43
2 Ogilvy, Liam Guelph C.V.I 4:39.59
3 Johnston, Liam Centre Welli 4:40.12
4 Popovic, Filip Sir J. A. Ma 4:47.54
5 Bannon, Nick Centre Duffe 4:48.10
6 Davis-Hess, Noah Cameron Heig 4:52.07
7 Cousineau, Jake Centre Welli 4:54.65
8 Boonstra, David Woodland Chr 4:57.61
9 Cumming, Sam Eastview 4:59.34
10 Bolliger, Christopher Bishop MacDo 5:01.56
11 Bender, Benedikt Waterloo-Oxf 5:02.97
12 Name, No Woodland Chr 5:03.67
13 Holysh, Martin Centennial C 5:05.22
14 Befekadu, Jonathan St Benedict 5:06.00
15 Maheu, John Ancaster 5:08.16
16 Bartley, Emmit Elmira 5:08.84
17 Madar, Adam St Benedict 5:09.81
18 Timms, Ben Waterloo CI 5:10.27
19 Rajamaki, Matti Galt Cvi 5:10.93
20 Hesselink, Jack St David 5:11.69
21 Young, Reeve Paris 5:12.68
22 Dowling, Quinton St David 5:14.48
23 Thepsouvanh, Alex St Benedict 5:15.17
24 Larocque, Ben Orangeville 5:17.30
25 Kamboj, Millpreet Sir J. A. Ma 5:19.04
26 Richards, Aiden Orangeville 5:19.12
27 Nikhil, Rajput Galt Cvi 5:19.50
28 Wilcox, Alex Forest Heigh 5:21.60
29 MacDonald, Matthew Southwood 5:23.25
30 Fretz, Hayden Elmira 5:24.40
31 LeBar, Noah Eastwood 5:25.25
32 Kevin, Luck Westside Sec 5:25.59
33 Trefler, Zachary Waterloo CI 5:25.63
34 McArthur, Owen Cameron Heig 5:28.52
35 Schmidt, Adam Guelph C.V.I 5:40.81
36 Orellana, Enrique Resurrection 5:42.22
37 Chun, Fred Sir J. A. Ma 5:44.65
38 Shaw, Blake St Benedict 5:47.63
39 Habel, Lukas Waterloo-Oxf 5:47.65
40 Gomez-Barraza, Humberto Forest Heigh 5:49.82
41 Schlitt, Jeyson Forest Heigh 6:00.99
42 Munro, Dylan Waterloo-Oxf 6:03.65
43 Clarke, David St James 6:26.86
Boys 100 Meter Hurdles Midget
=================================================================================
Name Year School Seed Finals Wind H#
=================================================================================
1 Bader, Ben Elmvale 16.23 0.1 2
2 Pham, Ryan Our Lady of 17.72 0.1 2
3 Litwiller, Riley Preston Seco 17.80 -0.2 1
4 Khandelwal, Nikhil Cameron Heig 18.17 -0.2 1
5 McKeand, Paul Cameron Heig 19.04 -0.2 1
6 Arastu, Sheraar Bluevale Col 19.11 0.1 2
7 Spurgeon, Josh St Mary's (K 19.12 0.1 2
8 Pham, Lam Eastwood 19.36 0.1 2
9 Van, William Glenview Par 19.37 0.1 2
10 Shabudeen, Ehab St Benedict 19.84 0.1 2
11 Johnston, Liam Centre Welli 20.14 -0.2 1
12 Boehmer, William Kitchener-Wa 20.16 -0.2 1
13 Bhullar, Ishreet Cameron Heig 20.30 -0.2 1
14 Maharaj, Akshay Ancaster 20.88 -0.2 1
15 Augusto, Tyson Resurrection 21.27 -0.2 1
Boys 4x100 Meter Relay Midget
============================================================================
School Seed Finals H#
============================================================================
1 Catholic Central (London) 'A' 48.67 1
2 Jacob Hespeler 'A' 49.73 1
3 Our Lady of Lourdes 'A' 49.87 1
4 Huron Heights (Kitchener) 'A' 50.14 2
5 Sir J. A. MacDonald 'A' 50.49 2
6 Our Lady of Lourdes 'B' 50.67 2
7 St James 'A' 51.54 1
8 Cameron Heights 'A' 51.55 2
9 Guelph C.V.I. 'A' 51.68 2
10 Centre Wellington 'A' 52.61 1
11 Eastview 'A' 52.96 1
12 St Benedict 'A' 54.02 2
13 Bluevale Collegiate Institute 'A' 54.52 2
14 Centre Dufferin 'A' 55.67 1
15 Sir J. A. MacDonald 'B' 56.54 2
-- Centennial Cvi 'A' DNF 1
Boys 4x800 Meter Relay Midget
=========================================================================
School Seed Finals
=========================================================================
1 Centre Wellington 'A' 9:13.26
2 Notre Dame (Ajax) 'A' 9:13.65
3 Guelph C.V.I. 'A' 9:53.30
4 Sir J. A. MacDonald 'A' 10:01.46
5 Centre Dufferin 'A' 10:06.01
-- Our Lady of Lourdes 'A' DNF
Boys High Jump Midget
=========================================================================
Name Year School Seed Finals
=========================================================================
1 Khan, Shahmir Glenview Par 1.60m
2 Elford, Cole Guelph C.V.I 1.55m
2 Mlynski, Nicholas Bluevale Col 1.55m
2 Zapp, Brian Sir J. A. Ma 1.55m
3 Murch, Zachary Bishop MacDo J1.55m
4 Maxwell, Andrew Waterloo-Oxf J1.50m
4 Cook, Cole Guelph C.V.I J1.50m
5 Reginato, Brandon St James J1.50m
6 Taborek, Stephen St Benedict J1.45m
7 Britton, Connor Guelph C.V.I J1.40m
8 Pulcina, Daniel St James J1.40m
9 Hesselink, Jack St David J1.35m
10 Diaz, Sergio Cameron Heig J1.35m
11 Altmaye, Nicholas St Mary's (K J1.35m
12 Groendyk, Jake Bishop MacDo J1.30m
13 Maharaj, Akshay Ancaster J1.25m
13 Orellana, Enrique Resurrection J1.25m
-- Mallany, Quinn Centre Welli FAIL
Boys Pole Vault Midget
=========================================================================
Name Year School Seed Finals
=========================================================================
1 Tang, Lyndon Sir J. A. Ma 2.60m
2 Peet, Aidan Bishop MacDo J2.60m
3 Osland, Frasier Sir J. A. Ma 2.20m
4 Maclean, Jared Jacob Hespel 2.00m
5 Kamboj, Millpreet Sir J. A. Ma 1.80m
Boys Long Jump Midget
==============================================================================
Name Year School Seed Finals Wind
==============================================================================
1 Khan, Shahmir Glenview Par 5.46m NWI
2 Myers, Daron Resurrection 5.38m NWI
3 Mapp, Isaac Preston Seco 5.26m NWI
4 Milne, Connor St Benedict 5.05m NWI
5 Murch, Zachary Bishop MacDo 4.99m NWI
6 Fretz, Hayden Elmira 4.97m NWI
6 Maxwell, Andrew Waterloo-Oxf 4.97m NWI
8 Maclean, Jared Jacob Hespel 4.90m NWI
9 Kittle, Wes Orangeville 4.81m NWI
10 Zahid, Hassan Preston Seco 4.78m NWI
11 St Hilaire, Jack Our Lady of 4.71m NWI
12 Pineda, Xavier Jacob Hespel 4.67m NWI
13 Zapp, Brian Sir J. A. Ma 4.63m NWI
14 Giles, Mark Westside Sec 4.62m NWI
15 Cabral, Colin St Benedict 4.61m NWI
16 Summers, Jesse Sir J. A. Ma 4.56m NWI
17 Morrison, Alex Cameron Heig 4.47m NWI
18 Malo, Owen Waterloo CI 4.45m NWI
19 Venter, Maverick Bluevale Col 4.38m NWI
20 Robertson, Luke Jacob Hespel 4.32m NWI
20 Preddy, Tyler Jacob Hespel 4.32m NWI
22 Neibes, Ian Our Lady of 4.30m NWI
23 Blaga, Michael Monsignor Do 4.28m NWI
24 Bennett, Reese Guelph C.V.I 4.19m NWI
25 McLachlin, Wesley Waterloo-Oxf 4.18m NWI
26 Palleya, Joshua Our Lady of 4.13m NWI
27 Johnston, Liam Centre Welli 4.12m NWI
28 Douglas, Evan Paris 3.99m NWI
29 Hazelwood, Cameron Sir J. A. Ma 3.89m NWI
29 Clark, Alex Centre Welli 3.89m NWI
31 Letoile, Jared Forest Heigh 3.84m NWI
32 Snip, Payton Preston Seco 3.79m NWI
33 Aries, Ajani Notre Dame ( 3.78m NWI
34 Bacaltos, Kleebe Our Lady of 3.75m NWI
35 Trim, Rasheed Monsignor Do 3.65m NWI
36 Benjamin, Deverall Pauline John 3.60m NWI
37 Kaluza, Glenn Jacob Hespel 3.59m NWI
38 Barbu, Ryan Forest Heigh 3.50m NWI
39 Knox, Alistair Eastview 3.44m NWI
40 Morris, Evan Pauline John 3.31m NWI
41 Lamba-Rautapuro, Nichola Waterloo CI 3.07m NWI
42 Tu, Henry Centennial C 2.46m NWI
-- Watson, Isaac Forest Heigh FOUL
-- Orellana, Enrique Resurrection FOUL
-- Ashraf, Saroosh Preston Seco FOUL
-- Wideman, Matt Preston Seco FOUL
-- Villarreal, Mauricio St Mary's (K FOUL
-- Mahboob, Osman Sir J. A. Ma FOUL
-- McArthur, Owen Cameron Heig FOUL
-- Katerberg, Bryce Centre Welli FOUL
-- Coughlin, Cam Jacob Hespel FOUL
-- Kitaev, Alexander Waterloo CI FOUL
-- Drury, Carter Eastview FOUL
-- Sher, Jam Kitchener-Wa FOUL
-- Williamson, Ryland Catholic Cen FOUL
Boys Triple Jump Midget
==============================================================================
Name Year School Seed Finals Wind
==============================================================================
1 Myers, Daron Resurrection 12.30m NWI
2 Khan, Shahmir Glenview Par 12.12m NWI
3 Mapp, Isaac Preston Seco 11.64m NWI
4 Murch, Zachary Bishop MacDo 11.34m NWI
5 Summers, Jesse Sir J. A. Ma 10.86m NWI
6 Morrison, Alex Cameron Heig 10.81m NWI
7 Milne, Connor St Benedict 10.68m NWI
8 Elford, Cole Guelph C.V.I 10.64m NWI
9 MacDonald, Dylan Paris 10.59m NWI
10 Van, William Glenview Par 10.36m NWI
11 Dak, Gony Bluevale Col 10.25m NWI
12 Zapp, Brian Sir J. A. Ma 10.17m NWI
13 Reginato, Brandon St James 9.72m NWI
14 Morris, Evan Pauline John 8.60m NWI
-- Bennett, Reese Guelph C.V.I FOUL
-- Benjamin, Deverall Pauline John FOUL
-- Barbu, Ryan Forest Heigh FOUL
-- Patel, Parth Glenview Par FOUL
-- Douglas, Evan Paris FOUL
-- Palleya, Joshua Our Lady of FOUL
Boys Shot Put Midget
=========================================================================
Name Year School Seed Finals
=========================================================================
1 Charbonneau, Marc St James 11.92m
2 Groendyk, Jake Bishop MacDo 11.76m
3 Litwiller, Riley Preston Seco 11.50m
4 Belkwell, Cole St Mary's (K 11.42m
5 Josslin, Michael Bluevale Col 10.89m
6 Kusznirewicz, Antoni St Marcellin 10.60m
7 Olubobokun, Josh Woodland Chr 10.57m
8 Holwell, Liam Preston Seco 10.53m
9 Lee, Justin St James 10.39m
10 Boyed, Parker Resurrection 10.14m
11 Reginato, Brandon St James 10.05m
12 Elshafei, Karim St Marcellin 9.84m
13 Park, Jin Woodland Chr 9.54m
14 Benjamin, Deverall Pauline John 9.39m
15 O'Neill, Derek Elmvale 9.29m
16 Shabudeen, Ehab St Benedict 9.21m
17 Gentile, Stavro St Marcellin 9.09m
18 Van Hemmen, Stephen Our Lady of 9.05m
19 Busch, Tate Bluevale Col 9.01m
20 Morris, Eric Centre Welli 8.35m
21 Schmidt, Jordan Bluevale Col 8.18m
22 Tamrakat, Surog Sir J. A. Ma 8.17m
23 McLachlin, Wesley Waterloo-Oxf 8.06m
24 Mauel, Tyrone Our Lady of 7.84m
25 Krys, Zach Waterloo-Oxf 7.31m
26 Reinhardt, Brock Bluevale Col 7.14m
27 Madar, Adam St Benedict 6.69m
28 Thukral, Sumeet Sir J. A. Ma 6.34m
29 Klomfass, Jonathan Woodland Chr 6.22m
Boys Discus Throw Midget
=========================================================================
Name Year School Seed Finals
=========================================================================
1 Allen, Braeden Elmvale 32.28m
2 O'Neill, Derek Elmvale 31.45m
3 Belkwell, Cole St Mary's (K 31.27m
4 Park, Jin Woodland Chr 30.22m
5 Kern, Drew Bluevale Col 29.75m
6 McKeand, Paul Cameron Heig 29.51m
7 Holwell, Liam Preston Seco 27.79m
8 Olubobokun, Josh Woodland Chr 27.67m
9 Litwiller, Riley Preston Seco 27.63m
10 Reginato, Brandon St James 27.25m
11 LeBar, Noah Eastwood 25.97m
12 Josslin, Michael Bluevale Col 25.86m
13 Aries, Ajani Notre Dame ( 25.43m
14 Lee, Justin St James 23.65m
15 Mauel, Tyrone Our Lady of 21.88m
16 Reinhardt, Brock Bluevale Col 21.54m
17 Venter, Maverick Bluevale Col 20.50m
18 Aurig, Jordan Woodland Chr 18.21m
19 Morris, Eric Centre Welli 18.05m
20 Benjamin, Deverall Pauline John 17.84m
21 McLachlin, Wesley Waterloo-Oxf 16.80m
22 Busch, Tate Bluevale Col 15.43m
-- Groendyk, Jake Bishop MacDo ND
-- Charbonneau, Marc St James ND
-- Pulcina, Daniel St James ND
-- Schmidt, Jordan Bluevale Col ND
-- Bingham, Noah Erin Distric ND
-- Murch, Zachary Bishop MacDo ND
-- Klomfass, Jonathan Woodland Chr ND
Boys Javelin Throw Midget
=========================================================================
Name Year School Seed Finals
=========================================================================
1 Tyler, Colton St James 38.51m
2 Kern, Drew Bluevale Col 37.78m
3 Malo, Owen Waterloo CI 37.03m
4 Boonstra, David Woodland Chr 32.69m
5 Van Hemmen, Stephen Our Lady of 31.66m
6 Armitage, Aidan Sir J. A. Ma 31.58m
7 Tomes, Daniel Our Lady of 31.57m
8 Hazell, Andrew Brantford Co 31.01m
9 Diaz, Sergio Cameron Heig 30.98m
10 Groendyk, Jake Bishop MacDo 30.41m
11 Webb, Terrell St Benedict 30.20m
12 Murch, Zachary Bishop MacDo 30.06m
13 Aries, Ajani Notre Dame ( 29.90m
14 Gaudette, Jared Our Lady of 29.03m
15 Belkwell, Cole St Mary's (K 28.64m
16 St Hilaire, Jack Our Lady of 27.98m
17 Krys, Zach Waterloo-Oxf 27.77m
18 McArthur, Owen Cameron Heig 26.49m
19 Allen, Braeden Elmvale 26.03m
20 LeBar, Noah Eastwood 25.59m
21 Dedecker, Braeden Catholic Cen 24.82m
22 McLachlin, Wesley Waterloo-Oxf 23.96m
23 Mlynski, Nicholas Bluevale Col 23.22m
24 Mauel, Tyrone Our Lady of 22.52m
25 Williamson, Ryland Catholic Cen 21.61m
26 Cimino, Anthony Catholic Cen 21.51m
27 Holwell, Liam Preston Seco 21.33m
28 Morrison, Alex Cameron Heig 20.87m
29 Klomfass, Jonathan Woodland Chr 20.78m
30 Venter, Maverick Bluevale Col 20.46m
31 Schmidt, Jordan Bluevale Col 19.49m
32 Josslin, Michael Bluevale Col 18.77m
33 Osland, Frasier Sir J. A. Ma 18.27m
34 Olubobokun, Josh Woodland Chr 17.84m
34 Aurig, Jordan Woodland Chr 17.84m
36 O'Neill, Derek Elmvale 17.43m
37 Katerberg, Bryce Centre Welli 16.76m
38 Bolliger, Christopher Bishop MacDo 15.87m
39 Pierson, Ryan Waterloo-Oxf 15.10m
40 Clarke, David St James 12.96m
-- Bingham, Noah Erin Distric FOUL
Boys 100 Meter Dash Junior
=================================================================================
Name Year School Seed Finals Wind H#
=================================================================================
1 Siharath, Kenny Cameron Heig 11.84 -0.8 9
2 Lee, Adam John F. Ross 11.86 -1.2 1
3 Valente, Dan Catholic Cen 11.88 -0.5 7
4 Read, Owen Elmira 11.91 +0.0 13
5 Bamigbade, Daniel Cameron Heig 11.92 -0.5 7
6 Wong, Kevin St Marcellin 11.98 -0.3 2
7 Butt, Zeyan Huron Height 12.02 -0.8 9
8 Powell, Carter Centennial C 12.08 -0.1 4
9 McDonald, Zack Our Lady of 12.14 0.6 5
10 Haight, Ethan Waterloo-Oxf 12.16 +0.0 13
11 Brenner, Thomas Resurrection 12.17 0.5 12
12 Witt, Zachary Waterloo-Oxf 12.23 0.5 12
13 Foxe-MacKenzie, Tyler Paris 12.24 0.9 3 12.235
14 Mars, Kyle Monsignor Do 12.24 0.9 3 12.239
15 Malik, Zaid St Marcellin 12.25 -0.3 2
16 Huynh, Eric Ancaster 12.28 1.5 6
17 Franze, Dylan Catholic Cen 12.30 -1.7 8
18 Couling, Harry Centre Welli 12.43 0.9 3 12.421
19 Aramini, Marco St James 12.43 0.9 3 12.425
20 Dougall, Adam Sir J. A. Ma 12.46 1.5 6
21 Burgess, Anthony Cameron Heig 12.47 -0.8 9
22 Dowling, Josh Huron Height 12.48 -0.3 2
23 Smith, Logan John F. Ross 12.50 -1.2 1
24 Schell, Nathan St Mary's (K 12.51 -0.5 7 12.501
25 Ernst-Finnie, Austin Huron Height 12.51 -0.8 9 12.504
26 Myers, Nicolas St Mary's (K 12.51 0.6 5 12.505
27 Aiken, David Resurrection 12.51 0.5 12 12.509
28 Eagle, Max Huron Height 12.57 -0.1 4
29 Fish, John Sir J. A. Ma 12.58 +0.0 13
30 Byers, Emmanuel Centre Welli 12.60 -0.1 4
31 Trickett, Jacob Orangeville 12.61 -0.1 4
32 Shaker, Ramzy Sir J. A. Ma 12.62 -0.5 7
33 Onaifo, Princely Cameron Heig 12.65 -3.4 10
34 Slomka, John Elmira 12.68 0.5 12
35 Uta, Otniel Galt Cvi 12.72 -0.8 9
36 Parsons, Brad Bluevale Col 12.74 0.1 11 12.738
37 Barbosa, Justin St Mary's (K 12.74 0.9 3 12.739
38 Epp, Nicholas John F. Ross 12.80 -1.2 1
39 Eccleston, Diallo St Marcellin 12.82 0.6 5 12.813
40 Jones, Taj Eastview 12.82 -3.4 10 12.816
41 Gioffre, Claudio St Marcellin 12.83 -0.3 2
42 Tran, Joseph Guelph C.V.I 12.85 -1.7 8 12.841
43 Hoang, Kody Cameron Heig 12.85 -0.8 9 12.850
44 Tieleman, Zack Huron Height 12.88 +0.0 13 12.871
45 Espanol, Nathan St Marcellin 12.88 0.6 5 12.879
46 Rowe, Nathan Grand River 12.89 -0.1 4
47 Zhao, Jake John F. Ross 12.92 -1.2 1
48 Pirano-Crandon, Umberto St Benedict 12.95 0.6 5
49 Schwendinger, Keith Elmira 12.98 0.5 12
50 Couling, Will Centre Welli 12.99 0.6 5
51 Payton, Donovan Cameron Heig 13.01 0.1 11
52 Grosz, Thomas Elmira 13.02 0.5 12 13.015
53 Ramshaw, Liam John F. Ross 13.02 -1.2 1 13.020
54 Ciccia, Adam Our Lady of 13.03 0.9 3
55 Hemmerich, Troy Waterloo-Oxf 13.06 0.1 11
56 Gancena, Josh St Benedict 13.08 0.9 3
57 Munroe, Nicholas St Mary's (K 13.09 -0.3 2
58 Thompson, D'Anthony Eastwood 13.11 1.5 6 13.105
59 Yan, Coltrane Westside Sec 13.11 -0.1 4 13.109
60 Kur, Adam Our Lady of 13.13 0.9 3
61 Pecsi, Les Resurrection 13.14 +0.0 13 13.135
62 Urschel, Matthew St Mary's (K 13.14 -0.3 2 13.137
63 Sergio, Jon Catholic Cen 13.15 0.1 11 13.144
64 Poole, Nicholas Southwood 13.15 1.5 6 13.146
65 Townsend, Mikey St James 13.16 -0.1 4
66 Cat, Michael Eastwood 13.18 -0.5 7
67 Wallis, Jared Elmira 13.21 0.1 11
68 Carlton, Dylan Cameron Heig 13.22 -3.4 10
69 Pineda, Luis John F. Ross 13.23 -1.2 1
70 Islam, Anupta Centennial C 13.27 -1.7 8 13.263
71 Aburaneh, Ibrahim Galt Cvi 13.27 -0.8 9 13.268
72 Name, No St David 13.30 -1.7 8 13.294
73 Gatto, Peter John F. Ross 13.30 -1.2 1 13.300
74 Karsiem, Zaid John F. Ross 13.33 -1.2 1
75 Logo, Adrian St Benedict 13.38 -0.1 4
76 Allen, Dane Cameron Heig 13.45 -3.4 10
77 Speers, Eric Westside Sec 13.47 0.5 12
78 Ferdinand, Dylan Galt Cvi 13.51 -0.8 9 13.502
79 Rogers, Jordan Glenview Par 13.51 -3.4 10 13.506
80 Zhu, Yuhan Centennial C 13.52 1.5 6 13.512
80 Rado, Mario Cameron Heig 13.52 -3.4 10 13.512
82 Secord, Brandon Westside Sec 13.54 -0.3 2
83 Mudie, Max Galt Cvi 13.56 -1.7 8
84 Blake, Bradley St Marcellin 13.58 0.6 5
85 Poulton, Cole Notre Dame ( 13.64 0.1 11
86 Dauria, Bradley Bluevale Col 13.69 0.6 5
87 Gil, Nicholas Monsignor Do 13.81 -0.5 7
88 Uy, Jerome Waterloo CI 13.84 0.1 11
89 Hunter, David Ancaster 13.85 1.5 6
90 Costa, Nicky Monsignor Do 13.98 -0.5 7
91 Recine, Robbie St Benedict 14.32 -0.5 7
92 Oking, Richard St Mary's (K 14.41 1.5 6
93 Andrews, Noah Centennial C 14.45 -1.7 8
94 Johston, Mackenzie Waterloo-Oxf 14.67 -3.4 10
95 Okamoto, Kyle Waterloo CI 14.80 0.1 11
96 Han, John Bluevale Col 15.02 1.5 6
97 Madan, Shaurya Cameron Heig 15.78 -3.4 10
98 Cascanette, Travis St Benedict 16.57 -0.3 2
99 Kelly, Dillan Wellington H 17.00 -1.7 8
100 Singh, Rip Guelph C.V.I 21.46 -1.7 8
Boys 300 Meter Dash Junior
============================================================================
Name Year School Seed Finals H#
============================================================================
1 Fish, John Sir J. A. Ma 37.26 3
2 Shackell, Jacob Guelph C.V.I 39.04 5
3 Schaubel, Harris Centennial C 39.28 5
4 Butt, Zeyan Huron Height 39.40 1
5 Shaker, Ramzy Sir J. A. Ma 39.47 4
6 Haight, Ethan Waterloo-Oxf 39.49 2
7 Ernst-Finnie, Austin Huron Height 39.98 1
8 Hafemann, Philip Waterloo-Oxf 40.06 2
9 Pereira, Allessandro Our Lady of 40.33 5
10 Nikolic, Josh St Benedict 40.41 2 40.402
11 MacLean, Alec Eastview 40.41 3 40.409
12 Zhao, Jake John F. Ross 40.46 1
13 Smith, Graham Sir J. A. Ma 40.63 3
14 Dowling, Robbie Huron Height 40.69 3
15 Dooks, Isaac Centre Welli 40.89 2
16 Yan, Coltrane Westside Sec 41.05 3
17 Tran, Joseph Guelph C.V.I 41.57 4
18 Payton, Donovan Cameron Heig 42.12 1
19 Kush, Jacob Guelph C.V.I 42.16 5
20 Derder, Dout Catholic Cen 42.18 6
21 Carlton, Dylan Cameron Heig 42.19 1
22 Cousineau, Jake Centre Welli 42.44 3
23 Maycock, Alexander Orangeville 42.47 4
24 Townsend, Mikey St James 42.49 6
25 Tran, Tommy St Marcellin 42.50 4
26 Lefebvre, Justin Bishop MacDo 42.64 5
27 Sergio, Jon Catholic Cen 42.67 6
28 Shepherd, Bradley Cameron Heig 43.19 1
29 White, Cameron St James 43.40 6
30 Dowling, Riley Erin Distric 43.92 6
31 Hoang, Kody Cameron Heig 43.96 1
32 Hewitt, Guillaume Catholic Cen 44.39 5
33 Tieleman, Zack Huron Height 44.54 2
34 Blake, Bradley St Marcellin 44.75 4
35 Danayan, Gregory St Benedict 45.39 2
36 Mederios, Adam Our Lady of 45.70 4
37 Phillips, Harrison Cameron Heig 45.90 2
38 Josephs, Kris Centre Duffe 45.97 2
39 Yoganathan, Ben Our Lady of 46.85 4
40 Byers, Emmanuel Centre Welli 47.48 3
41 Arboleda, Amiel Our Lady of 47.60 4
42 Eaton, Brian Grand River 58.43 1
43 Grosz, Thomas Elmira 1:06.98 3
Boys 1500 Meter Run Junior
=========================================================================
Name Year School Seed Finals
=========================================================================
1 Maycock, Alexander Orangeville 4:25.72
2 De Sousa, Joseph Monsignor Do 4:34.08
3 Frangos, Zach Cameron Heig 4:38.11
4 Esler, Brady Catholic Cen 4:38.69
5 Hayes, Benton Resurrection 4:42.00
6 Holmes, Jason Waterloo-Oxf 4:42.08
7 Das-Giwojno, Surien Cameron Heig 4:42.72
8 Greig, Cole Eastview 4:42.93
9 Vi, Kyson St Benedict 4:44.13
10 DiBucchianico, Daniel St James 4:53.35
11 Danayan, Gregory St Benedict 4:54.72
12 Shepherd, Bradley Cameron Heig 4:55.40
13 Mokonen, Natan John F. Ross 4:57.59
14 Patel, Tarpan Glenview Par 4:59.85
15 Antrobus, Chandler Notre Dame ( 5:06.50
16 Edralin, Carlwyn Elmira 5:07.34
17 Dawe, Michael Forest Heigh 5:10.28
18 Sellers, Brandon Huron Height 5:10.77
19 Byers, Emmanuel Centre Welli 5:14.00
20 Hummel, Jacob Forest Heigh 5:14.73
21 Hewitt, Guillaume Catholic Cen 5:18.14
22 Wideman, Ryan Elmira 5:18.54
23 Indycki, Adam St Benedict 5:20.08
24 Poole, Nicholas Southwood 5:22.85
25 Valencia, Alvaro St David 5:26.49
26 Shepherd, Joshua Woodland Chr 5:26.99
27 Campbell, William Waterloo CI 5:27.74
28 Reio, Jackson St Marcellin 5:28.00
29 Kirkpatrick, Dane Centennial C 5:28.25
30 Chmiel, Daniel Monsignor Do 5:29.27
Boys 100 Meter Hurdles Junior
=================================================================================
Name Year School Seed Finals Wind H#
=================================================================================
1 Lee, Adam John F. Ross 14.24 -0.5 1
2 Shi, Tony Waterloo CI 14.61 -0.5 1
3 Butt, Zeyan Huron Height 14.99 0.3 3
4 Schaubel, Harris Centennial C 15.28 0.3 3
5 Jones, Taj Eastview 15.96 0.3 3
6 Gorgi, Ryan Our Lady of 16.12 0.1 2
7 Dougall, Adam Sir J. A. Ma 16.20 -0.5 1
8 Tieleman, Zack Huron Height 16.23 0.1 2
9 Wong, Kevin St Marcellin 16.26 0.1 2
10 Hutcheson, Brandon Bishop MacDo 17.21 0.1 2
11 Lefebvre, Justin Bishop MacDo 17.71 0.1 2
12 Villanueva, Anthony St Marcellin 18.37 0.1 2
13 Logo, Adrian St Benedict 18.90 -0.5 1
14 Andrews, Noah Centennial C 19.37 -0.5 1
15 Ata, Joseph Notre Dame ( 20.15 -0.5 1
16 Indycki, Adam St Benedict 20.55 0.1 2
-- Thompson, D'Anthony Eastwood DNF 0.3 3
Boys 4x100 Meter Relay Junior
============================================================================
School Seed Finals H#
============================================================================
1 Guelph C.V.I. 'A' 46.84 4
2 Huron Heights (Kitchener) 'A' 47.30 3
3 Centennial Cvi 'A' 47.33 2
4 Cameron Heights 'A' 47.45 3
5 John F. Ross 'A' 47.72 3
6 St Marcellinus 'A' 47.95 1
7 Waterloo-Oxford 'A' 48.55 1
8 Resurrection 'A' 48.64 3
9 Our Lady of Lourdes 'A' 48.66 2
10 Elmira 'A' 49.50 4
11 Sir J. A. MacDonald 'B' 49.80 2
12 Centre Wellington 'A' 49.87 1
13 Cameron Heights 'B' 50.04 4
14 St Mary's (Kitchener) 'B' 50.51 1
15 Waterloo CI 'A' 50.76 3
16 St Benedict 'B' 50.81 1 50.801
17 Glenview Park SS 'A' 50.81 2 50.804
18 St Mary's (Kitchener) 'A' 51.23 1
19 Orangeville 'A' 51.37 4
20 Galt Cvi 'A' 51.39 2
21 Bluevale Collegiate Institute 'A' 51.81 4
22 Monsignor Doyle 'A' 51.88 2
23 St James 'A' 52.17 3
24 St Benedict 'A' 52.35 1
25 Westside Secondary 'A' 52.37 2
26 Our Lady of Lourdes 'B' 52.71 3
27 Elmira 'B' 53.19 4
28 St James 'B' 54.97 4
29 Sir J. A. MacDonald 'A' 55.36 1
Boys High Jump Junior
=========================================================================
Name Year School Seed Finals
=========================================================================
1 Pfefferkorn, Matt Waterloo CI 1.77m
2 Otong, Emanuel Glenview Par 1.75m
3 Costa, Devon St David 1.70m
3 Lee, Adam John F. Ross 1.70m
4 Brown, Peter Woodland Chr J1.65m
5 Hind, Riley Galt Cvi 1.65m
6 Burmaster, Daniel Jacob Hespel J1.60m
6 Rogers, Jordan Glenview Par J1.60m
7 Ramshaw, Liam John F. Ross 1.60m
8 Gioffre, Claudio St Marcellin J1.55m
9 Birdsell, Jack Pauline John J1.55m
10 Kivell, Luke Glenview Par J1.50m
10 Johston, Mackenzie Waterloo-Oxf J1.50m
10 Uta, Otniel Galt Cvi J1.50m
10 Vangalen, Chris Jacob Hespel J1.50m
10 Lemay, David PRDG J1.50m
11 McCarron, Malcolm Sir J. A. Ma J1.50m
12 Karsiem, Zaid John F. Ross J1.45m
12 Maclennan, Spencer St Marcellin J1.45m
12 GirlNumber1, BoyWith ??? J1.45m
13 Dreise, Jordan Woodland Chr J1.40m
14 Rose, Ryan Westside Sec J1.40m
15 Gablenz, Kyle Notre Dame ( J1.35m
16 Junior, General Sir J. A. Ma J1.35m
17 Recine, Robbie St Benedict J1.30m
-- Hutcheson, Brandon Bishop MacDo DNF
-- Cascanette, Travis St Benedict DNF
Boys Pole Vault Junior
=========================================================================
Name Year School Seed Finals
=========================================================================
1 Smith, Graham Sir J. A. Ma 3.00m
2 Cullen, William Sir J. A. Ma 2.60m
2 Burmaster, Daniel Jacob Hespel 2.60m
4 Vangalen, Chris Jacob Hespel 2.40m
4 Phillips, Harrison Cameron Heig 2.40m
4 Kamboj, Millpreet Sir J. A. Ma 2.40m
4 Sniatenchuk, Brennan Waterloo-Oxf 2.40m
8 Junior, General Sir J. A. Ma 2.20m
8 Robinet, Dylan Sir J. A. Ma 2.20m
10 McCarron, Malcolm Sir J. A. Ma 2.00m
Boys Long Jump Junior
==============================================================================
Name Year School Seed Finals Wind
==============================================================================
1 Mrowca, Nick Bishop MacDo 5.53m NWI
2 Yakimishyn, Justin Notre Dame ( 5.47m NWI
2 Nguyen, Tony Guelph C.V.I 5.47m NWI
4 Brown, Peter Woodland Chr 5.40m NWI
4 Rowe, Nathan Grand River 5.40m NWI
6 Brenner, Thomas Resurrection 5.37m NWI
7 Foxe-MacKenzie, Tyler Paris 5.36m NWI
8 Smith, Logan John F. Ross 5.34m NWI
9 Junior, General Sir J. A. Ma 5.32m NWI
10 Bergen, Ben Bluevale Col 5.20m NWI
11 Kush, Jacob Guelph C.V.I 5.06m NWI
11 Payton, Donovan Cameron Heig 5.06m NWI
13 Hafemann, Philip Waterloo-Oxf 5.05m NWI
14 Cat, Michael Eastwood 4.97m NWI
15 Byers, Emmanuel Centre Welli 4.82m NWI
16 Cullen, William Sir J. A. Ma 4.80m NWI
17 Dreise, Jordan Woodland Chr 4.63m NWI
18 Duimering, Riley Woodland Chr 4.61m NWI
19 Olivo, Karl Monsignor Do 4.52m NWI
20 Mokonen, Natan John F. Ross 4.49m NWI
21 Karsiem, Zaid John F. Ross 4.32m NWI
22 Costa, Nicky Monsignor Do 4.31m NWI
23 Ismail, Ramy Bluevale Col 4.17m NWI
24 Zhao, Jake John F. Ross 4.15m NWI
25 Otong, Emanuel Glenview Par 4.08m NWI
26 Espanol, Nathan St Marcellin 4.01m NWI
27 Maclennan, Spencer St Marcellin 3.67m NWI
28 Zhu, Yuhan Centennial C 3.58m NWI
29 Blake, Bradley St Marcellin 3.24m NWI
30 Colonna, Eric St Marcellin 2.95m NWI
-- Shepherd, Joshua Woodland Chr FOUL
-- Witt, Zachary Waterloo-Oxf FOUL
-- Tran, Tommy St Marcellin FOUL
-- Antrobus, Chandler Notre Dame ( FOUL
-- Koops, Devin Woodland Chr FOUL
-- Poole, Nicholas Southwood FOUL
-- Huynh, Eric Ancaster FOUL
-- Ali, Marteza St Marcellin FOUL
-- Cascanette, Travis St Benedict FOUL
-- Lee, Adam John F. Ross FOUL
Boys Triple Jump Junior
==============================================================================
Name Year School Seed Finals Wind
==============================================================================
1 Siharath, Kenny Cameron Heig 13.40m NWI
2 Lee, Adam John F. Ross 12.29m NWI
3 Yakimishyn, Justin Notre Dame ( 11.67m NWI
4 Otong, Emanuel Glenview Par 11.29m NWI
5 Brown, Peter Woodland Chr 11.18m NWI
6 Okot, George St Mary's (K 11.08m NWI
7 Bhatti, Amunveer Huron Height 11.00m NWI
7 Koko, Marioud St Mary's (K 11.00m NWI
9 Bishop, Ben Elmira 10.75m NWI
10 Soehner, Dylan Elmira 10.70m NWI
11 Fehderau, Daniel Grand River 10.53m NWI
12 Kush, Jacob Guelph C.V.I 10.50m NWI
13 Allen, Dane Cameron Heig 10.49m NWI
14 Ramshaw, Liam John F. Ross 10.48m NWI
15 Vi, Kyson St Benedict 10.27m NWI
16 Bergen, Ben Bluevale Col 10.17m NWI
17 Duimering, Riley Woodland Chr 10.02m NWI
18 Ferguson, William St Mary's (K 9.54m NWI
19 Mokonen, Natan John F. Ross 9.45m NWI
20 Birdsell, Jack Pauline John 9.38m NWI
21 Stewart, Eric Waterloo-Oxf 9.30m NWI
22 Kush, Kyle Guelph C.V.I 8.94m NWI
-- Ali, Marteza St Marcellin FOUL
-- Zhu, Yuhan Centennial C FOUL
-- Kivell, Luke Glenview Par FOUL
-- Lapsley, Zain Ancaster FOUL
-- Koops, Devin Woodland Chr FOUL
-- Clarke, Braydon Erin Distric FOUL
-- Dreise, Jordan Woodland Chr FOUL
Boys Shot Put Junior
=========================================================================
Name Year School Seed Finals
=========================================================================
1 Ituara, Immanuel Catholic Cen 12.60m
1 Taylor, Harrison Southwood 12.60m
3 Lalonde, Jake Eastview 12.55m
4 Huras, Garrett Bluevale Col 11.86m
5 Ferdinand, Dylan Galt Cvi 11.85m
6 Jesso, Cole Glenview Par 11.78m
7 Karley, Gavin Bluevale Col 11.72m
8 Devries, Mike Elmira 11.34m
9 Jesso, Cody Glenview Par 11.21m
10 Tomlinson, Marlon Grand River 11.07m
11 Lemay, David PRDG 10.78m
12 Segaert, Ryan St Marcellin 10.76m
13 Marshall, Peter Woodland Chr 10.70m
14 Carisse, Tyler St James 10.52m
15 Carty, Jacob Catholic Cen 10.49m
16 Cueto, Dave St Marcellin 10.34m
17 den Bak, Luke Woodland Chr 10.20m
18 Subang, Josh Our Lady of 10.11m
19 Goy, Carter Our Lady of 10.02m
20 Recine, Robbie St Benedict 9.82m
21 McCabe, Chris St James 9.27m
21 Edralin, Carlwyn Elmira 9.27m
23 Schott, Ben Elmira 8.98m
24 Schmitthauser, Ryan Bluevale Col 8.87m
25 Moran, Jacob Huron Height 8.53m
26 Kozlowski, Ben Orangeville 8.42m
27 Gutschon, Jonathan Southwood 8.34m
28 Johnson, Bobby Bluevale Col 7.84m
-- Villalobos, Carlos Huron Height ND
-- McCarrison, Andrew Bluevale Col FOUL
-- Reitsma, Jonathan Woodland Chr FOUL
Boys Discus Throw Junior
=========================================================================
Name Year School Seed Finals
=========================================================================
1 Taylor, Harrison Southwood 44.95m
2 Lalonde, Jake Eastview 40.05m
3 Loosemore, Dakota Bluevale Col 39.45m
4 Moreau, Matt Elmvale 39.37m
5 Witkowski, Sebastian St Marcellin 37.10m
6 Huras, Garrett Bluevale Col 32.38m
6 Ferguson, Drew Bluevale Col 32.38m
8 Schmitthauser, Ryan Bluevale Col 31.90m
9 Karley, Gavin Bluevale Col 31.81m
10 Caloian, Stefan Bluevale Col 30.63m
11 den Bak, Luke Woodland Chr 30.20m
12 McKeand, Paul Cameron Heig 29.21m
13 Rieger, Andrew Bluevale Col 28.38m
14 Cueto, Dave St Marcellin 27.53m
15 Morell, Mark Bluevale Col 27.11m
16 Baig, Danish Waterloo CI 23.97m
17 Schott, Ben Elmira 23.25m
18 Dufournaud, Victore St James 23.15m
19 Segaert, Ryan St Marcellin 22.60m
20 Soehner, Dylan Elmira 22.48m
21 Kush, Kyle Guelph C.V.I 22.37m
22 Galway, Jack Jacob Hespel 22.10m
23 Johnson, Bobby Bluevale Col 21.12m
24 GirlNumber1, BoyWith ??? 21.06m
25 Marshall, Peter Woodland Chr 19.76m
26 Zamprogna, Noah St James 18.06m
27 McCarrison, Andrew Bluevale Col 17.39m
28 Malcolm, Ross Huron Height 16.10m
29 Carisse, Tyler St James 15.36m
30 Misic, Ognjen Huron Height 14.19m
31 Goy, Carter Our Lady of 13.32m
32 Kivell, Luke Glenview Par 6.53m
33 Jesso, Cody Glenview Par 6.48m
34 Featherstone, Taylor Glenview Par 6.45m
35 Greig, Cole Eastview 4.49m
36 Slatinoski, Tiho Bluevale Col 1.08m
Boys Javelin Throw Junior
=========================================================================
Name Year School Seed Finals
=========================================================================
1 Moreau, Matt Elmvale 45.78m
2 Tran, Joseph Guelph C.V.I 41.06m
3 Rieger, Andrew Bluevale Col 37.21m
4 Kovacevic, Damjan Bluevale Col 36.38m
5 VanZant, Ben Westside Sec 36.19m
6 Zekarias, Evan St Marcellin 35.21m
7 Taylor, Harrison Southwood 34.73m
8 Roth, Dexter Elmira 33.56m
9 Jesso, Cole Glenview Par 33.32m
10 Stewart, Eric Waterloo-Oxf 32.68m
11 Schwendinger, Keith Elmira 30.88m
12 Reitsma, Jonathan Woodland Chr 30.42m
13 Loosemore, Dakota Bluevale Col 30.16m
14 Kush, Kyle Guelph C.V.I 29.48m
15 Epp, Nicholas John F. Ross 29.44m
16 Gutschon, Jonathan Southwood 29.12m
17 Ferguson, Drew Bluevale Col 27.91m
18 Vanderloo, Ben Catholic Cen 25.45m
19 Morell, Mark Bluevale Col 25.34m
20 Lalonde, Jake Eastview 25.00m
21 Schmitthauser, Ryan Bluevale Col 24.84m
22 Couling, Harry Centre Welli 24.71m
23 Devries, Mike Elmira 24.58m
24 Proctor, Devan St James 24.55m
25 Jesso, Cody Glenview Par 24.52m
26 Baig, Danish Waterloo CI 23.89m
27 Wideman, Ryan Elmira 23.76m
28 Cueto, Dave St Marcellin 23.69m
29 Carisse, Tyler St James 23.15m
30 Slatinoski, Tiho Bluevale Col 22.68m
31 Caloian, Stefan Bluevale Col 22.52m
32 Huras, Garrett Bluevale Col 22.22m
33 Dufournaud, Victore St James 22.07m
34 Ferigo, Brandon Guelph C.V.I 22.00m
35 Karley, Gavin Bluevale Col 21.58m
36 Featherstone, Taylor Glenview Par 19.33m
37 Nellis, Sam Cameron Heig 19.22m
38 Gatto, Peter John F. Ross 19.09m
39 Bullard, Justin Catholic Cen 18.13m
40 Johnson, Bobby Bluevale Col 16.45m
41 Schott, Walker Elmira 16.35m
42 Voisin, Kenton Resurrection 16.25m
43 Galway, Jack Jacob Hespel 15.80m
44 GirlNumber1, BoyWith ??? 14.93m
45 Segaert, Ryan St Marcellin 13.90m
Boys 100 Meter Dash Senior
=================================================================================
Name Year School Seed Finals Wind H#
=================================================================================
1 Turnbull, Adam Waterloo CI 11.40 +0.0 14 11.392
2 Maidment, Gordon Waterloo CI 11.40 +0.0 14 11.400
3 Bunko, Partick St James 11.57 -1.9 12
4 Hutchinson, Mark Eastview 11.60 -1.2 3
5 Newell, Chance St David 11.65 -0.5 15
6 DeAragon, Alex Grand River 11.67 -1.0 2
7 Gardner, Ronelle Notre Dame ( 11.76 -1.2 3
8 Mcbride, James St David 11.85 -0.5 8
9 Ponnambalam, Ildemaro St David 11.87 -0.5 8
10 Miller, Jacob Eastview 11.88 -0.8 5
11 Amoah, Ruddy St Marcellin 11.89 -0.5 8 11.884
12 Jones, Matt Centre Duffe 11.89 +0.0 14 11.886
13 Lacey, Chad Grand River 11.98 -1.0 2 11.975
14 Aubin, Derek Catholic Cen 11.98 -1.9 13 11.976
15 Fortin, Jacob Preston Seco 12.04 -1.2 3
16 Russell, Connor Ancaster 12.05 -0.3 7 12.043
17 Dooley, Ryan Resurrection 12.05 -0.5 8 12.049
18 Alvarez, David Catholic Cen 12.08 +0.0 14
19 Shi, Tony Waterloo CI 12.09 -0.5 8
20 Forde, Brendan Preston Seco 12.12 -0.5 8
21 Valeriote, Craig Our Lady of 12.14 -2.0 10 12.139
22 Stegner, Patrick Sir J. A. Ma 12.14 -1.8 11 12.140
23 Toyserkani, Ali Sir J. A. Ma 12.15 -1.8 11
24 Heath, Joey Our Lady of 12.16 -2.0 10
25 Hehn, Nathan St David 12.19 -1.5 4 12.181
26 Hafiz-Zadeh, Adnan Brantford Co 12.19 -1.9 13 12.183
27 Mozuraitis, Andrew Our Lady of 12.19 -1.9 12 12.189
28 Monaghan, George St Benedict 12.21 -1.9 12 12.201
29 Hannam, Luke St James 12.21 -1.9 12 12.208
30 Okot, David Kitchener-Wa 12.24 +0.0 9 12.231
31 Rath, Kyle Grand River 12.24 -1.0 2 12.233
32 Yearwood, Aidan St Benedict 12.25 -0.3 6 12.245
33 DJ, Johnson Pauline John 12.25 -0.5 15 12.246
34 Zervos, Alex Cameron Heig 12.26 +0.0 9
35 Daub, Ben Grand River 12.29 -1.0 2
36 Thomas, Juwon Resurrection 12.32 -0.3 7 12.315
37 Alvarez, Luis Catholic Cen 12.32 -1.9 13 12.318
38 Nadagige, Jabo St Mary's (K 12.33 -0.5 8 12.322
39 Muruvi, Nano Centennial C 12.33 -0.8 5 12.324
40 Carey, Jordan Grand River 12.34 -1.0 2 12.335
41 Sarlo, Nathan Southwood 12.34 -1.2 3 12.336
42 Brown, Pearson Catholic Cen 12.36 -1.8 11
43 Braithwaite, Corey Cameron Heig 12.37 +0.0 9
44 Derouchie, Adam Jacob Hespel 12.40 -1.0 2
45 Luckhurst, Sam Pauline John 12.41 -0.5 15 12.401
46 Allen, Alton Centre Duffe 12.41 +0.0 14 12.402
47 Glidden, Aaron Forest Heigh 12.41 -1.8 11 12.409
48 Perry, Nick Centennial C 12.42 -0.8 5
49 Burgess, Anthony Cameron Heig 12.46 -1.9 13
50 Kanu, Ahmed Eastwood 12.47 +0.0 9
51 Beukeboom, Jacob Catholic Cen 12.48 -1.9 12
52 Dong, Marty Guelph C.V.I 12.52 -1.2 3
53 Schliemer, Nolan St Mary's (K 12.57 -0.3 6
54 Lego, Andrew St David 12.59 -1.5 4
55 Jones, Noah Huron Height 12.60 -0.5 8
56 Giebat, Jason Huron Height 12.61 -0.3 7
57 McIver, Cole Ancaster 12.62 -0.3 7
58 Hamley, Cody Bluevale Col 12.63 -1.2 3
59 Montgomery, Justin Jacob Hespel 12.69 -0.3 7 12.683
60 Aliga, Nate Catholic Cen 12.69 -1.9 13 12.685
61 Mattis, Chris Grand River 12.70 +0.0 9
62 Mcdermott, Zidane St Mary's (K 12.71 -0.3 6
63 Rundle, Scott Preston Seco 12.72 -0.8 5 12.715
64 Landry, Matthew Catholic Cen 12.72 -1.9 13 12.719
65 Fuoco, Vincenzo St Marcellin 12.72 -0.3 7 12.720
66 McMahon, Keagan St Mary's (K 12.76 -0.3 6
67 Taib, Moustaf Eastwood 12.77 +0.0 9
68 Jenkins, Sam Ancaster 12.78 -0.3 7
69 Prendergast, Raheem Eastwood 12.80 -1.5 4 12.793
70 Schnurr, Zack St Mary's (K 12.80 -0.3 6 12.797
71 Marcy, Dillon St Benedict 12.80 -1.9 12 12.799
72 Silfa-Zambri, Stefano Eastview 12.84 -0.8 5
73 Carere, Jack Resurrection 12.87 -1.9 12 12.861
74 Rowe, Ryan Forest Heigh 12.87 -1.9 12 12.867
75 Persaud, Ares-amadaus Resurrection 12.90 -1.5 4
76 Laugier, Jared Centre Welli 12.96 0.7 1
77 Kharoud, Sukhdip Huron Height 12.97 -0.3 7
78 MacPherson, Joel St James 12.98 -1.9 13
79 Atchison, Jacob Elmira 13.02 +0.0 14
80 Emmons, Matthew Guelph C.V.I 13.16 -1.0 2
81 Elop, Michael Bluevale Col 13.22 0.7 1
82 Winfield, Anthony Waterloo CI 13.27 0.7 1
83 Villegas, Renzel Our Lady of 13.34 -2.0 10
84 Arendoque, Marc Waterloo-Oxf 13.46 0.7 1
85 LeRoux, Carter Eastview 13.47 -0.8 5
86 Fillion, Joshua St Mary's (K 13.48 -0.3 6 13.474
87 Horne, Andrew Woodland Chr 13.48 -1.2 3 13.475
87 Kampen, Lucas Paris 13.48 -2.0 10 13.475
89 Leger, Matthew PRDG 13.48 -0.8 5 13.476
90 McGinn, Gordon Galt Cvi 13.52 -1.9 13
91 Hart, Noah Paris 13.59 -2.0 10
92 Hernandez, Marlon Resurrection 13.64 -1.5 4
93 Titus-Gerth, Owen Huron Height 13.65 -2.0 10
94 Aden Ibrahim, Mubaarak Eastwood 13.78 +0.0 9
95 Delguidce, Seth Eastview 13.80 -0.8 5
96 Balan, Jacob St Marcellin 13.83 -1.0 2
97 Hunt, Jason Paris 13.96 -2.0 10
98 Hill, Braden St Benedict 14.04 -1.5 4
99 Shaw, Blake St Benedict 14.10 -1.5 4
100 Valles, Bryan St Mary's (K 14.14 -0.3 6
101 Sun, Nick Cameron Heig 14.15 0.7 1
102 Shuttleworth, Brendan St Benedict 14.19 -1.8 11
103 Djuric, Mateo St Benedict 14.22 -1.8 11
104 Vandyk, Jesse Woodland Chr 14.25 -1.2 3
105 Westhaver, Robert St Benedict 14.53 -1.8 11
106 Newson, Isaac Centre Welli 14.60 0.7 1
107 Siri, Jahaziel St David 14.63 -1.5 4
108 Narain, Eric Huron Height 14.78 -2.0 10
109 Singh, Veejay Galt Cvi 14.80 -1.8 11
110 Reid, Tyler Waterloo CI 14.81 0.7 1
111 Austin, Tanguay Bishop MacDo 14.90 +0.0 9
112 Singh, Elliott Waterloo CI 14.91 0.7 1
113 Goos, Quinton Huron Height 16.03 -0.3 6
Boys 300 Meter Dash Senior
============================================================================
Name Year School Seed Finals H#
============================================================================
1 Mechler, Nathaniel Elmira 35.19 4
2 Penaloza, Marcus St Benedict 36.55 8
3 Read, Owen Elmira 36.63 4
4 Babcock, Owen Resurrection 36.80 4
5 Halliday, Ryan Centre Welli 37.08 4
6 Russell, Connor Ancaster 37.22 1
7 Hutchinson, Mark Eastview 37.52 7
8 Wilson, Liam Orangeville 37.62 4
9 Channer, Devaughn St Benedict 37.87 7
10 Sarlo, Nathan Southwood 37.99 1
11 Holzscherer, Jason Waterloo CI 38.01 8
12 Dooley, Ryan Resurrection 38.06 3
13 Vitums, Adam Eastview 38.11 7
14 Hehn, Nathan St David 38.43 5
15 Mullins, Nolan Centennial C 38.48 3
16 Alvarez, Luis Catholic Cen 38.91 1 38.905
17 Toyserkani, Ali Sir J. A. Ma 38.91 2 38.907
18 McKellar, Nick Centre Welli 38.98 5
19 Luckhurst, Sam Pauline John 39.09 2
20 Beukeboom, Jacob Catholic Cen 39.26 1
21 Little, James Centre Duffe 39.38 5
22 Lane-Sturkenboom, Adam Erin Distric 39.57 3
23 Richards, Ethan Sir J. A. Ma 39.62 2
24 Shepherd, Andrew Cameron Heig 39.81 6 39.802
25 Kostrzewa, Mathew Notre Dame ( 39.81 3 39.806
26 VanOmmen, David Guelph C.V.I 39.83 2
27 McGrogan, Cuinn Centennial C 39.94 5
28 Zervos, Alex Cameron Heig 40.05 6
29 Fortin, Jacob Preston Seco 40.17 2
30 Gablenz, Alex Notre Dame ( 40.19 3
31 Kozak, Alex Cameron Heig 40.34 6
32 Shantz, Nathan Waterloo-Oxf 40.37 1
33 Nelson, Steven Sir J. A. Ma 40.44 7
34 DeFinis, Lorenzo Centre Welli 40.49 5
35 Hughes, Andrew Notre Dame ( 40.70 4
36 Xie, Nicholas Centennial C 40.72 5
37 Marcy, Dillon St Benedict 40.80 6
38 Prier, Michael Centennial C 40.93 5
39 Zimmer, Adam Catholic Cen 40.95 1
40 Needs, Liam Eastview 41.17 5
41 Tyrrell, Justyn Eastview 41.66 7
42 Thomas, Juwon Resurrection 41.93 8
43 Koperdraad, Brad John F. Ross 42.26 3
44 Egube, Theo St Marcellin 42.55 7
45 Xie, Han Cameron Heig 42.77 6
46 Horne, Andrew Woodland Chr 43.00 8
47 Antrobus, Chandler Notre Dame ( 43.12 4
48 Winfield, Anthony Waterloo CI 43.56 8
49 Betts, Matt Centennial C 43.96 2
50 Harker, Xander Waterloo-Oxf 44.08 1
51 Milne, James Sir J. A. Ma 44.20 7
52 Dong, Marty Guelph C.V.I 44.34 2
53 Lwis, Daniel St Mary's (K 44.48 3
54 Emmons, Matthew Guelph C.V.I 44.51 2
55 Newson, Isaac Centre Welli 45.28 3
56 Hunt, Jason Paris 45.35 6
57 Dyment, Jake Paris 46.80 6
58 Balan, Jacob St Marcellin 47.05 1
59 Tickner, Michael Grand River 47.18 4
60 Siri, Jahaziel St David 48.24 7
61 Austin, Tanguay Bishop MacDo 49.00 6
-- Aden Ibrahim, Mubaarak Eastwood DNF 8
Boys 1500 Meter Run Senior
============================================================================
Name Year School Seed Finals H#
============================================================================
1 Halliday, Ryan Centre Welli 4:03.04 1
2 Freeland, Sandy Bluevale Col 4:03.20 1
3 Sirage, Muhamed Catholic Cen 4:04.06 1
4 Jaciw-Zurakowsky, Luke Notre Dame ( 4:15.15 1
5 Masters, Brendan Resurrection 4:15.96 1
6 Clayton, Adam Guelph C.V.I 4:16.99 1
7 Zilles, Josh Kitchener-Wa 4:18.55 1
8 Main, Caleb Preston Seco 4:19.07 1
9 Tyrrell, Justyn Eastview 4:30.56 1
10 Vitums, Adam Eastview 4:33.54 1
11 Elka, Ethan Jacob Hespel 4:34.34 1
12 Tyrrell, Ryan Eastview 4:34.40 1
13 Diep, Justin St Marcellin 4:39.71 1
14 Kampen, Lucas Paris 4:43.38 1
15 Aden Ibrahim, Mubaarak Eastwood 4:43.44 2
16 Loffelmann, Nasche St Mary's (K 4:54.03 2
17 Fronchak, Tyler Huron Height 4:54.37 1
18 Veldhuis, Isaac Woodland Chr 4:55.55 2
19 Napier, Daniel Erin Distric 4:56.14 1
20 LeGrand, Spencer St James 4:56.99 1
21 Wall, Brandon Waterloo-Oxf 5:02.84 1
22 Patel, Tanmay Cameron Heig 5:05.50 1
23 Timm, Isaiah Bluevale Col 5:06.40 2
24 Pirie, Tyler Huron Height 5:08.56 1
25 Szabo, Cyle St Benedict 5:16.66 2
26 Duba-kiss, Thomas St Mary's (K 5:18.57 2
27 Marin, Juan St Mary's (K 5:22.19 2
28 Oking, Richard St Mary's (K 5:25.63 2
29 Damaren, Aaron Forest Heigh 5:28.98 2
30 Jesik, Alex Waterloo-Oxf 5:29.56 2
31 Peterek, Clayton Huron Height 5:31.24 2
32 Cartmell, Joshua Orangeville 5:32.36 2
33 Sun, Nick Cameron Heig 5:33.65 2
34 Bhamra, Jody Centre Welli 5:35.63 2
35 Scane, Aaron Jacob Hespel 5:35.65 2
36 Boshart, Alex Huron Height 5:37.60 2
37 Chu, Jin Huron Height 5:37.90 2
38 Mahmud, Eeshan Ancaster 5:46.92 2
39 Fekri, Alex PRDG 5:53.53 2
40 Obermeyer, James Huron Height 5:54.62 2
41 Peters, William (Hugh) Glenview Par 6:00.32 2
42 Domm, Matthew Forest Heigh 6:08.79 2
43 Valeriote, Tim Huron Height 6:08.90 2
44 Thibodeau, Lee John F. Ross 6:12.92 2
Boys 110 Meter Hurdles Senior
=================================================================================
Name Year School Seed Finals Wind H#
=================================================================================
1 Babcock, Owen Resurrection 15.75 1.8 2
2 McIntosh, Dwayne St Marcellin 15.83 0.9 1
3 Forde, Brendan Preston Seco 15.91 1.8 2
4 Van Rees, Jesse Orangeville 17.03 0.9 1
5 Needs, Liam Eastview 17.61 0.9 1
6 Egube, Theo St Marcellin 17.74 -0.2 3
7 Kusi-Aquah, Jamie St Marcellin 17.87 -0.2 3
8 Hong, Ray Waterloo CI 18.42 1.8 2
9 Bauman, Caleb Bluevale Col 18.87 0.9 1
10 Jones, Noah Huron Height 18.96 0.9 1
11 Dong, Marty Guelph C.V.I 19.25 1.8 2
12 Lane-Sturkenboom, Adam Erin Distric 19.55 1.8 2
13 Szabo, Connor Orangeville 20.16 0.9 1
14 Kent, Max Orangeville 20.20 0.9 1
15 Tomalin, Ryan Ancaster 20.30 1.8 2
16 Vezsenyi, Alex Resurrection 20.60 -0.2 3
17 Tabije, Christopher St Mary's (K 21.72 -0.2 3
18 Bootsma, Scott St Mary's (K 22.03 0.9 1
19 Holmes, Sean Ancaster 22.25 1.8 2
20 Singh, Veejay Galt Cvi 22.95 1.8 2
Boys 4x100 Meter Relay Senior
============================================================================
School Seed Finals H#
============================================================================
1 St Marcellinus 'A' 45.47 2
2 St Benedict 'B' 45.63 2
3 St James 'A' 45.64 2
4 Our Lady of Lourdes 'B' 45.82 4
5 Centennial Cvi 'A' 46.16 3
6 Eastview 'A' 46.19 3
7 Jacob Hespeler 'A' 46.96 3
8 Preston Secondary 'A' 47.35 1
9 Ancaster 'A' 47.51 3
10 Paris 'A' 48.07 3
11 Sir J. A. MacDonald 'A' 48.11 3
12 Huron Heights (Kitchener) 'B' 48.15 2
13 Bluevale Collegiate Institute 'A' 48.20 2
14 Centre Wellington 'A' 48.52 1
15 St Benedict 'A' 49.46 1
16 Guelph C.V.I. 'A' 49.47 1
17 Huron Heights (Kitchener) 'A' 51.47 1
18 Waterloo-Oxford 'A' 53.18 2
19 Our Lady of Lourdes 'A' 53.83 1
20 Jacob Hespeler 'B' 54.59 3
-- Cameron Heights 'A' DNF 3
-- Centre Dufferin 'A' DNF 4
-- Waterloo CI 'A' DQ 1
-- Resurrection 'A' DQ 2
-- Grand River C I 'A' DQ 1
Boys High Jump Senior
=========================================================================
Name Year School Seed Finals
=========================================================================
1 Holmes, Sean Ancaster 1.70m
2 Van Rees, Jesse Orangeville 1.65m
2 Ferguson, William St Mary's (K 1.65m
4 Ekenkwo, KingDavid Notre Dame ( J1.65m
5 Little, James Centre Duffe 1.60m
5 Hodgson, Christian Cameron Heig 1.60m
5 Lombardo, Michael Notre Dame ( 1.60m
5 Abara, Heanok St Mary's (K 1.60m
5 Valeriote, Craig Our Lady of 1.60m
5 Whytock, Tristan Cameron Heig 1.60m
11 Shantz, Nathan Waterloo-Oxf 1.55m
11 Szabo, Connor Orangeville 1.55m
11 Senior, General Sir J. A. Ma 1.55m
11 Jones, Matt Centre Duffe 1.55m
15 Sullivan, Jack Guelph C.V.I 1.50m
15 James-Ashkewe, Keoni Erin Distric 1.50m
15 Tomlinson, Marlon Grand River 1.50m
15 Randa, Devin Grand River 1.50m
19 Hampel, Austin Ancaster 1.45m
20 Allen, Alton Centre Duffe 1.40m
20 Mattis, Chris Grand River 1.40m
20 Kent, Max Orangeville 1.40m
-- Newson, Isaac Centre Welli FAIL
Boys Pole Vault Senior
=========================================================================
Name Year School Seed Finals
=========================================================================
1 Mechler, Nathaniel Elmira 4.00m
2 Weigl, Thomas Jacob Hespel 3.80m
3 McQueen, Eric Jacob Hespel 3.00m
3 Xie, Han Cameron Heig 3.00m
3 Cross, Ian Cameron Heig 3.00m
6 Lam, Austin Cameron Heig 2.80m
7 Nadeau, Nicolas Brantford Co 2.60m
7 Wahl, Christopher Jacob Hespel 2.60m
7 Roth, Matthew Grand River 2.60m
10 Nelson, Steven Sir J. A. Ma 2.40m
10 Murray, Carson Sir J. A. Ma 2.40m
10 Szymczak, Dominic Notre Dame ( 2.40m
13 Haas, Chris Jacob Hespel 2.20m
13 Varga, Matt Sir J. A. Ma 2.20m
15 Fizgerald, Aidan Sir J. A. Ma 2.00m
-- Sivoththaman, Prashanth Cameron Heig NH
Boys Long Jump Senior
==============================================================================
Name Year School Seed Finals Wind
==============================================================================
1 Taylor, Ryan Huron Height 6.40m NWI
2 Tang, Wesley Waterloo CI 6.13m NWI
3 Stegner, Patrick Sir J. A. Ma 6.12m NWI
4 Clarke, Shane Woodland Chr 5.95m NWI
5 Soga, Augustine St Benedict 5.79m NWI
6 McCuaig, Sam Grand River 5.76m NWI
7 Hong, Ray Waterloo CI 5.64m NWI
8 Abara, Heanok St Mary's (K 5.52m NWI
9 Khayipangi, David Our Lady of 5.47m NWI
10 McKellar, Nick Centre Welli 5.41m NWI
11 Ekenkwo, KingDavid Notre Dame ( 5.35m NWI
12 Williams, Ruben Notre Dame ( 5.31m NWI
12 Koperdraad, Brad John F. Ross 5.31m NWI
14 Rowe, Ryan Forest Heigh 5.29m NWI
15 Zervos, Alex Cameron Heig 5.14m NWI
16 Senior, General Sir J. A. Ma 5.00m NWI
17 McGinn, Gordon Galt Cvi 4.92m NWI
18 Sullivan, Jack Guelph C.V.I 4.78m NWI
19 Dinsel, Erman Huron Height 4.77m NWI
20 Carere, Jack Resurrection 4.76m NWI
21 Hodgson, Christian Cameron Heig 4.73m NWI
22 Bowen, Zach Eastview 4.67m NWI
23 Andres, Abram Sir J. A. Ma 4.66m NWI
24 Hunter, Joseph Resurrection 4.64m NWI
25 Reinhart, Job Guelph C.V.I 4.52m NWI
26 Meaney, Connor St Mary's (K 4.36m NWI
27 King, Aaron Preston Seco 4.29m NWI
28 Mohamed Jemie, Ferah St Mary's (K 4.18m NWI
29 Tabije, Christopher St Mary's (K 4.12m NWI
30 N, Raza Sir J. A. Ma 3.81m NWI
31 Aburaneh*, Hamza Preston Seco 3.75m NWI
32 Singh, Veejay Galt Cvi 3.57m NWI
33 Thibodeau, Lee John F. Ross 3.39m NWI
-- Murshid, Osama Sir J. A. Ma ND NWI
-- Rundle, Scott Preston Seco FOUL
-- Bell, Akeem Notre Dame ( FOUL
-- Wojtasiak, Greogory St Mary's (K FOUL
-- Dennis, Michael J Resurrection FOUL
-- Lwis, Daniel St Mary's (K FOUL
-- Richards, Ethan Sir J. A. Ma FOUL
-- Kampen, Lucas Paris FOUL
-- Collins, Zachary Eastview FOUL
Boys Triple Jump Senior
==============================================================================
Name Year School Seed Finals Wind
==============================================================================
1 DJ, Johnson Pauline John 13.53m NWI
2 Clarke, Shane Woodland Chr 13.08m NWI
3 Soga, Augustine St Benedict 12.54m NWI
4 Okot, David Kitchener-Wa 12.16m NWI
5 McKellar, Nick Centre Welli 11.32m NWI
6 Glidden, Aaron Forest Heigh 11.30m NWI
7 Ekenkwo, KingDavid Notre Dame ( 11.24m NWI
8 Dinsel, Erman Huron Height 11.01m NWI
9 Bowen, Zach Eastview 10.95m NWI
10 Ryan, Nick Huron Height 10.87m NWI
11 Hodgson, Christian Cameron Heig 10.60m NWI
12 Collins, Zachary Eastview 10.59m NWI
13 Bell, Akeem Notre Dame ( 10.44m NWI
14 LeRoux, Carter Eastview 10.19m NWI
15 Van Rees, Jesse Orangeville 10.02m NWI
16 McGinn, Gordon Galt Cvi 9.95m NWI
17 Lam, Austin Cameron Heig 9.94m NWI
18 Shantz, Nathan Waterloo-Oxf 9.58m NWI
19 Baczynskyj, Chris Woodland Chr 9.16m NWI
20 Sclater, Connor Eastview 8.28m NWI
-- Taylor, Ryan Huron Height FOUL
-- Utsin, George Waterloo CI FOUL
-- Rundle, Scott Preston Seco FOUL
Boys Shot Put Senior
=========================================================================
Name Year School Seed Finals
=========================================================================
1 Mechler, Nathaniel Elmira 12.44m
2 Quigley, Peter Galt Cvi 12.09m
3 Drummond, Ben Bluevale Col 12.03m
4 Haggarty, Maclean Pauline John 11.90m
5 Trask, Jamie Centennial C 11.89m
6 Zimochod, Evan Our Lady of 11.82m
7 Kunga, Tenzin St Marcellin 11.67m
8 Vanwyngaarden, Josiah Pauline John 11.21m
9 Ryall, Pat Elmvale 11.09m
10 Perak, Michael Resurrection 10.88m
11 Borkowski, Colton Eastview 10.78m
12 Huang, George Guelph C.V.I 10.51m
13 Walker, Jack Paris 10.25m
14 Hutchinson-Cotoc, Kendel Huron Height 9.89m
15 Den bak, Ethan Woodland Chr 9.58m
16 Tran, Vu Pauline John 9.27m
17 Gauthier, Justin Westside Sec 9.21m
18 Symington, Ryan Centennial C 9.17m
19 Lafond, Sam Cameron Heig 9.11m
20 Flitton, William Resurrection 9.07m
21 Verstraeten, Tristan Woodland Chr 8.94m
21 Reid, Tyler Waterloo CI 8.94m
23 Holmes, Carter Woodland Chr 8.91m
24 Watson, Cole Huron Height 8.80m
25 Pullen, Tyler Centre Duffe 8.46m
26 Thomas, Dylan Paris 7.21m
27 Tucker, Michael Centennial C 7.13m
28 Daniels, Joey Cameron Heig 6.97m
29 Thibodeau, Lee John F. Ross 6.84m
30 Ransier, Darryl Eastview 6.56m
31 Turchan, Mac Cameron Heig 6.49m
32 Shepherd, Andrew Cameron Heig 5.55m
33 Sclater, Connor Eastview 5.52m
-- Elton, John St Benedict ND
Boys Discus Throw Senior
=========================================================================
Name Year School Seed Finals
=========================================================================
1 Drummond, Ben Bluevale Col 39.94m
2 Ryall, Pat Elmvale 38.78m
3 Kunga, Tenzin St Marcellin 37.02m
4 Toushan, Brandon Bluevale Col 36.74m
5 Hutchinson-Cotoc, Kendel Huron Height 32.10m
6 Haggarty, Maclean Pauline John 31.41m
7 Senior, General Sir J. A. Ma 30.79m
8 Den bak, Ethan Woodland Chr 26.66m
9 Fraser, Grant Preston Seco 26.65m
10 Zimochod, Evan Our Lady of 25.72m
11 Huang, George Guelph C.V.I 24.98m
12 Tran, Vu Pauline John 24.20m
13 Zink, Leighton Waterloo CI 23.82m
14 Verstraeten, Tristan Woodland Chr 22.82m
15 Holmes, Carter Woodland Chr 21.77m
16 Walker, Jack Paris 21.37m
17 Borkowski, Colton Eastview 20.50m
18 Redmond, Jake Grand River 20.09m
19 Vanwyngaarden, Josiah Pauline John 19.99m
20 Lafond, Sam Cameron Heig 19.88m
21 Friedrich, Jacob St Benedict 19.37m
22 Trapp, Lukas Galt Cvi 19.33m
23 Kent, Max Orangeville 18.88m
24 LeRoux, Carter Eastview 18.62m
25 Ma, Steven Sir J. A. Ma 17.77m
26 Watson, Cole Huron Height 17.51m
27 Sclater, Connor Eastview 12.03m
Boys Javelin Throw Senior
=========================================================================
Name Year School Seed Finals
=========================================================================
1 Nitz, Thomas Glenview Par 46.07m
2 Crumplen, Damon St John's Ki 45.37m
3 Den bak, Ethan Woodland Chr 44.39m
4 McGinn, Gordon Galt Cvi 43.75m
5 Frank, Kevin Woodland Chr 43.41m
6 Collins, Dexter Centre Welli 42.76m
7 Holmes, Carter Woodland Chr 40.00m
8 Baluyot, Ezekiel St Marcellin 39.81m
9 Haggarty, Maclean Pauline John 39.55m
10 MacPherson, Joel St James 39.40m
11 Bunko, Partick St James 39.25m
12 Fraser, Grant Preston Seco 38.63m
13 GirlNumber2, BoyWith ??? 36.68m
14 Hamley, Cody Bluevale Col 36.06m
15 Kampen, Lucas Paris 35.90m
16 Valeriote, Tim Huron Height 35.41m
17 Hannam, Luke St James 35.08m
18 Hutchinson-Cotoc, Kendel Huron Height 34.34m
19 Hafiz-Zadeh, Adnan Brantford Co 33.82m
20 Nadeau, Nicolas Brantford Co 33.78m
21 Obermeyer, James Huron Height 33.43m
22 Fuoco, Vincenzo St Marcellin 33.10m
23 McIver, Cole Ancaster 32.19m
24 Nichol, Noah Orangeville 30.69m
25 Senior, General Sir J. A. Ma 29.76m
26 Lwis, Daniel St Mary's (K 29.49m
27 Wagler, Brandon Waterloo-Oxf 29.21m
28 Ransier, Darryl Eastview 28.52m
29 Thomas, Dylan Paris 28.49m
30 Ryan, Nick Huron Height 28.26m
31 Kent, Max Orangeville 27.68m
32 Pullen, Tyler Centre Duffe 26.56m
33 Trapp, Lukas Galt Cvi 26.29m
34 Bootsma, Scott St Mary's (K 26.01m
35 Tran, Vu Pauline John 24.52m
36 Verstraeten, Tristan Woodland Chr 24.46m
37 Borkowski, Colton Eastview 23.67m
38 Clarke, Braydon Erin Distric 23.54m
38 Johnson, Ean Huron Height 23.54m
40 Johnson, Dylan Glenview Par 22.49m
41 Lafond, Sam Cameron Heig 22.17m
42 Xie, Han Cameron Heig 20.77m
43 Singh, Veejay Galt Cvi 19.74m
44 Elton, John St Benedict 17.69m
45 Watson, Cole Huron Height 16.89m
46 Domm, Matthew Forest Heigh 16.07m
47 Turchan, Mac Cameron Heig 16.02m
-- Khan, Abraash St Marcellin ND
-- Patel, Meet Waterloo CI ND
-- Meaney, Connor St Mary's (K ND
Boys 2000 Meter Steeplechase Open
=========================================================================
Name Year School Seed Finals
=========================================================================
1 Perkins, Cameron Waterloo CI 6:55.77
2 Wismer, Isaac Centennial C 7:02.90
3 Fogh, Marcus St Marcellin 7:06.35
4 Tyrrell, Ryan Eastview 7:20.34
5 Holmes, Jason Waterloo-Oxf 7:33.48
6 Bauman, Nathan Sir J. A. Ma 7:33.49
7 Bleach, Jason St Mary's (K 7:35.29
8 McGinn, Gordon Galt Cvi 7:42.37
9 Yates, Westley Our Lady of 7:44.97
10 Timm, Isaiah Bluevale Col 7:53.61
11 VanZant, Ben Westside Sec 7:57.94
12 Figueiredo, Nathan Monsignor Do 8:06.58
13 Schott, Walker Elmira 8:09.26
14 Schwenk, Gustav Orangeville 8:11.84
15 Pirie, Tyler Huron Height 8:15.28
16 Figluizzi, Qunton Our Lady of 8:15.75
17 Krech, Jonathan Bluevale Col 8:26.21
18 De jeu, Dawson Resurrection 8:36.39
19 Silfa-Zambri, Stefano Eastview 8:46.95
20 Rose, Ryan Westside Sec 9:08.59
21 Roth, Dexter Elmira 9:17.15
22 Varga, Matt Sir J. A. Ma 9:32.65
23 Fretz, Hayden Elmira 9:41.32
24 Bootsma, Scott St Mary's (K 9:47.63
25 Redmond, Jake Grand River 10:16.20
Boys 4x800 Meter Relay Open
=========================================================================
School Seed Finals
=========================================================================
1 Guelph C.V.I. 'A' 8:36.68
2 Preston Secondary 'A' 8:38.64
3 Notre Dame (Ajax) 'A' 8:39.59
4 Centennial Cvi 'A' 8:41.12
5 Catholic Central (London) 'A' 8:44.30
6 Eastview 'A' 8:47.93
7 Centennial Cvi 'B' 8:48.86
8 Cameron Heights 'A' 9:07.09
9 St Benedict 'A' 9:10.79
10 St James 'A' 9:14.66
11 St Mary's (Kitchener) 'A' 9:16.05
12 Centre Wellington 'A' 9:21.68
13 Cameron Heights 'B' 9:25.52
14 Orangeville 'A' 9:38.27
15 Jacob Hespeler 'A' 9:40.25
16 Waterloo-Oxford 'A' 9:43.36
17 Centennial Cvi 'C' 9:46.20
18 Centennial Cvi 'D' 9:49.98
19 Our Lady of Lourdes 'A' 9:51.67
20 Catholic Central (London) 'B' 9:58.70
21 St Marcellinus 'A' 9:59.17
22 Monsignor Doyle 'B' 10:01.17
23 Huron Heights (Kitchener) 'A' 10:04.81
24 Monsignor Doyle 'A' 10:05.02
25 St James 'B' 10:39.99
|